Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


To wyróżnienie zostanie z nami już na zawsze

Tytuł nadany przez Europejską Akademię Gastronomiczną jest wypadkową dwóch zjawisk – rosnącej mody na polską kuchnię oraz pozycji Krakowa w czołówce turystycznych i kulturowych miast Starego Kontynentu – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, który w czerwcu otrzymał pierwszy w historii tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej.

 

 rs 2018 07ea 21

 

Jak wyglądały starania o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej?

Same starania rozpoczęliśmy w połowie 2017 r. Dzięki pośrednictwu Akademii Gastronomicznej w Polsce, która niejako reprezentowała Kraków w tej sprawie, poznaliśmy sam projekt Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej oraz szanse i możliwości promocyjne z nim związane. Na początku tego roku przygotowaliśmy ofertę naszego miasta i przekazaliśmy Europejskiej Akademii Gastronomicznej. Sama decyzja zapadła w marcu, ale z jej oficjalnym ogłoszeniem trzeba było poczekać kilka tygodni. 

Co pana zdaniem zaważyło na pokonaniu w finale Lizbony?

Trudno mi komentować ofertę krakowską w stosunku do pozostałych, ponieważ ich nie widziałem. Myślę natomiast, że polska kuchnia i polska gastronomia stoją u progu mocnego wejścia na europejskie salony. Można tak sądzić choćby po rozwoju branży, wyróżnieniach otrzymywanych przez polskich szefów, takich jak m.in. krakowianin Marcin Filipkiewicz, szef restauracji hotelu Copernicus (zdobył w zeszłym roku tytuł Szefa Przyszłości w konkursie Europejskiej Akademii Gastronomicznej), czy też entuzjastycznych recenzjach zagranicznych gości, którzy próbują polskich dań. Tytuł dla Krakowa był więc wypadkową dwóch zjawisk – rosnącej mody na polską kuchnię oraz pozycji miasta w czołówce turystycznych i kulturowych miast Europy. 

Jaka była rola krakowskich restauratorów w uzyskaniu...


Restauracja 4/2018, OD KUCHNI

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności