Uber Eats już dostępny dla mieszkańców Gliwic i Sosnowca
  
Uber Eats już dostępny dla mieszkańców Gliwic i Sosnowca

2019-10-21

Gliwice i Sosnowiec to po Katowicach drugie i trzecie miasto konurbacji górnośląskiej, do którego trafia Uber Eats - usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie. Na start, zostały przewidziane promocje dla użytkowników, dzięki czemu dania z ponad 50 restauracji w obu miastach można zamówić ze specjalną zniżką.

Jeszcze na początku tego roku, na gastronomicznej mapie Uber Eats było 5 polskich miast. W kwietniu dołączyły do niej Katowice, a dziś kolejne dwa miasta konurbacji górnośląskiej. W sumie, w całej Polsce, z aplikacji można skorzystać już w 14 lokalizacjach. Co zrobić, by skorzystać ze zniżki?

W celu skorzystania ze specjalnej oferty w Gliwicach i Sosnowcu należy pobrać aplikację Uber Eats na swojego smartfona. Następnie, po jej uruchomieniu, w zakładce „Promocje” użytkownicy korzystający z aplikacji po raz pierwszy mogą wpisać jeden z kodów promocyjnych, dostępnych dla każdego z miast:

Gliwice - GLIWICE3X15

Sosnowiec - SOSNOWIEC3X15

Osoby korzystające z Uber Eats po raz pierwszy mogą składać zamówienia z ponad 50 restauracji (po 25 w każdym mieście), serwujących dania zróżnicowanych kuchni. Kody promocyjne obowiązują do 2 grudnia 2019 roku. Promocja ważna jest dla nowych użytkowników, na 3 pierwsze z zamówienia. Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android znajdą Uber Eats w sklepie Google Play. Natomiast posiadacze smartfonów z systemem iOS pobiorą ją ze sklepu App Store.

Bogaty wybór dań w menu Uber Eats

- Cieszymy się, że Gliwice i Sosnowiec są kolejnymi - odpowiednio 13. i 14. - miastami na polskiej mapie Uber Eats. Tylko w nich jesteśmy w stanie dotrzeć do potencjalnie 400 tys., a łącznie, w całym naszym kraju już do ponad 6,5 mln Polaków. W tym roku niemal potroiliśmy liczbę lokalizacji, w których dostępna jest nasza platforma. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy nie zwalniać tempa - zapewnia Jakub Pietraszek, General Manager w Uber Eats Polska.

Oferta Uber Eats w Gliwicach i Sosnowcu to wpisanie się w sprawdzone gusta kulinarne mieszkańców konurbacji górnośląskiej, lecz także podążanie za nowymi trendami żywieniowymi. Choć Ślązacy słynną z tradycyjnych klusek śląskich czy żurku, to oferta gastronomiczna największych miast w regionie jest zróżnicowana i zawiera także restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni japońskiej, amerykańskiej czy włoskiej.

Pierwsze 10 restauracji

Wśród gliwickich i sosnowieckich restauracji na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza 10 lokali, które podbijają kubki smakowe zarówno rodowitych Ślązaków, jak i turystów odwiedzających region. Swoistą “pierwszą dziesiątkę” restauracji, cieszących się powodzeniem konsumentów tworzą kolejno:

Gliwice:

1. SzAMMa Dom Polskiego Wina - nowoczesna kuchnia polska

2. Zdrowa Krowa- restauracja amerykańska (burgery, steki)

3. Szynk na Winklu - klasyczna polska kuchnia

4. Polsko Włoski Pasta Express- domowe włoskie dania (pizza, makarony)

5. Sushi Kushi- restauracja sushi

Sosnowiec:

1. Pepe nero  -kuchnia włoska

2. Talio pitalio-hot dogi

3. Chicago Bar&Restaurant-kuchnia amerykańska

4. Yogo Sushi -klasyczne, japońskie sushi

5. Pogoń w Piwnicy- pizzeria

Pełna lista restauracji współpracujących z Uber Eats w Gliwicach i Sosnowcu obejmuje ponad 50 lokali.

Uber Eats: z czym to się je?

Uber Eats to intuicyjna aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne: w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie.

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Uber Eats w Polsce

W Polsce usługa Uber Eats działa już od ponad 2 lat. Pierwszym miastem, w którym Uber Eats wystartował, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępny w 14 miastach w Polsce. Oprócz stolicy, Gliwic, Sosnowca i Katowic, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Lublin, Bydgoszcz i Toruń. Rosnąca popularność aplikacji nad Wisłą szybko sprawiła, że Polska stała się jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 250 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 60 tysięcy restauracji.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail