Najlepszy barista Costa Coffee
  
Najlepszy barista Costa Coffee

2014-08-08

13 sierpnia rozpocznie się coroczny konkurs Barista ot the Year.

Raz do roku bariści Costa Coffee (w Polsce także Costa by coffeeheaven i coffeeheaven) z całego świata mogą zmierzyć się w rozgrywkach o tytuł najlepszego baristy tej sieci, czyli Barista of the Year. Polskie eliminacje w tym konkursie rozpoczęły się na początku czerwca w Warszawie. Tegoroczne rozgrywki Barista of the Year są dla firmy CHI (czyli operatora kawiarni Costa Coffee, Costa by coffeeheaven i coffeeheaven) wyjątkowe, bo w naszym kraju odbędzie się europejski finał tej imprezy.

W tym roku bariści muszą wykonać w ciągu dwóch minut jak najwięcej filiżanek espresso, przy czym liczy się nie tylko liczba przygotowanych kaw, ale i ich smak, wygląd oraz sposób podania. Oceniane będzie także przygotowanie czterech napojów w ciągu ośmiu minut: espresso, cappuccino, cafe latte oraz flat white lub corto. Na tym etapie liczy się technika i jakość przygotowania tych czterech podstawowych napojów kawowych. W końcu będzie trzeba w ciągu dwóch minut zaprezentować dwuminutową prezentację, podczas której uczestnik będzie miał okazję przekonać do siebie jury i opowiedzieć kilka słów o sobie i swojej pasji do kawy.

Taksowka_COSTA_COFFEE_18

Promocja Costa Coffee podczas wakacji

Między Dworcem Centralnym, największymi galeriami handlowymi, popularnymi skwerami i parkami w Warszawie przez cały lipiec kursowała angielska taksówka z ekspresem do kawy Costa Coffee.

Rowery Electra Cruiser, karnety do klubu fitness, bidony na wodę i torby na zakupy to nagrody w loterii która odbywa się w kawiarniach COSTA lub coffeeheaven. Wystarczy zrobić zakup za kwotę minimum 20 złotych. Każdy uczestnik loterii otrzymuje kupon-zdrapkę. Loteria trwa do drugiego września 2014 roku.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail