Restauracja hotelowa z ambicjami
  
Restauracja hotelowa z ambicjami

2015-02-09

Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie robi wszystko by przyciągnąć do siebie gości z zewnątrz.

1a

Co pół roku szef kuchni Maciej Majewski dostosowuje menu restauracji do pory roku, szeroko promując zmianę w mediach. A teraz zaproszono do restauracji Olivera Nasti, szefa francuskiej restauracji „64”. Nasti posiada dwie gwiazdki Michelina i cztery czapki Gault & Millau. Jego firmowym daniem jest przygotowanie jajka gotowanego przez godzinę właśnie w 64 stopniach Celsjusza. – W tej temperaturze następuje koagulacja białka, żółtko ma przy tym konsystencję pasty do zębów – mówi Oliver Nasti. – Podoba się mi ta metoda, ale podążam zawsze za porą roku, w związku z tym mogę danie przygotować z czarną truflą, ze szparagami, z borowikami, w zależności od tego co w danym roku jest dojrzałe i dostępne.

1b

W menu prócz tego pojawił się wyśmienity węgorz z musem ze szczupaka i pomarańczowym żelem; okoń morski z palonym porem, mulami i ostrygą, gołąb z burakiem pieczonym w soli i truflą; a na deser ananas pieczony w rumie Zacapa z sorbetem ananasowym i sosem z marakui.

Sofitel Warsaw Victoria zorganizował cztery kolacje przyrządzane przez Olivera Nasti, każda dla pięćdziesięciu osób. – Praca z tego rodzaju szefem kuchni polega na tym, że wszystko skupia się na jakości produktu – komentuje Maciej Majewski, który uczył się w kuchni Olivera Nasti. – Nie będziemy podkradać pomysłów mistrza, ale na pewno w naszej restauracji znajdą się dania zainspirowane jego technikami.

Accor, do którego należy Sofitel, posiada także hotele Mercure. Tam rozwijana jest marka Winestone, którą sieć traktuje jako przykład wychodzenia restauracji hotelowych do gości z zewnątrz.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail