CHI Polska zmienia się w Costa Coffee Polska
  
CHI Polska zmienia się w Costa Coffee Polska

2015-07-14

Firma zarządzająca siecią kawiarni zmienia nazwę z CHI Polska na Costa Coffee Polska. Zmiana jest elementem strategii firmy, zmierzającej do umacniania świadomości marki wśród Polaków.

pws-2015-06g-67

W całej Polsce działa już blisko 80 kawiarni Costa Coffee i ponad 190 maszyn Costa Express. W listopadzie br. zakończony zostanie proces zmian, w efekcie którego wszystkie kawiarnie zarządzane przez firmę działać będą pod marką Costa Coffee (obecnie jest ich 108). Równolegle sieć otwiera nowe lokale. W ostatnich miesiącach powstały nowe kawiarnie – trzy w Warszawie i jedna we Wrocławiu. Na bieżący rok finansowy (kończący się w lutym 2016 r.) firma zaplanowała otwarcie jeszcze 6-7 nowych kawiarni. W kolejnych latach dynamika rozwoju się zwiększy, czego efektem będzie kilkanaście otwarć rocznie. – Wejście marki Costa Coffee na polski rynek i jej dynamiczny rozwój to największe tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju i jeden z niewielu takich projektów na świecie – mówi Andrzej Jackiewicz, dyrektor zarządzający Costa Coffee Polska SA. – Polska awansowała ostatnio na trzecią pozycję w naszej sieci pod względem liczby kawiarni, zaraz za Wielką Brytanią i Chinami. Z kolei, analiza całego rynku pokazuje, że przestrzeni do rozwoju jest jeszcze dużo. Na tle innych państw europejskich, gdzie przypada średnio 25 kawiarni markowych na milion mieszkańców, a w rekordowej Wielkiej Brytanii nawet 85, polski rynek – z 12 kawiarniami – ma jeszcze gigantyczny potencjał rozwoju. W perspektywie 5-7 lat docierać będziemy do miłośników naszej marki w ok. 800 punktach w całym kraju - poprzez kawiarnie Costa Coffee i maszyny Costa Express.

Sieć to ok. 3000 kawiarni działających w 30 krajach świata. Marka jest liderem w Europie oraz drugą pod względem wielkości, międzynarodową marką kawiarni na świecie. Do końca lutego 2016 r. w Polsce będzie już ok. 115 kawiarni i ok. 220 maszyn samoobsługowych. W perspektywie 5-7 lat liczba kawiarni się podwoi, a liczba urządzeń vendingowych wzrośnie do ok. 550.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail