Lavazza ogłasza zwycięzcę konkursu artystycznego TOwardTOmorrow
 
Lavazza ogłasza zwycięzcę konkursu artystycznego TOwardTOmorrow

2020-07-16

 10 lipca 2020 r. ogłoszono zwycięzcę, konkursu TOward  TOmorrow będącego Instagramową adaptacją międzynarodowego projektu Toward2030, What are you doing?.

 Konkurs z główną nagrodą w wysokości 10 000 Euro, mający na celu zaangażowanie światowych artystów w dyskusję na temat roli sztuki w realizacji światowych celów zrównoważonego rozwoju, wspierany był przez amerykański magazyn Juxtapoz, organizację Arts Help oraz globalną Kampanię ONZ dotyczącą Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dyrektor kreatywna projektu - Charlotte  Pyatt, zaprosiła do współpracy 17 globalnych organizacji pozarządowych, wykorzystujących sztukę jako środek budujący wsparcie i świadomość istotnych kwestii, broniąc jednocześnie potęgi kultury.

Spośród ponad 400 uczestników konkursu, wybrano tegorocznego zwycięzcę - PRICKLY SAUCE, brytyjskiego artystę, którego praca wyraża Cel Zrównoważonego Rozwoju nr 16 - Promować pokojowe i inkluzywne społeczeństwa, zapewnić wszystkim ludziom dostęp do wymiaru sprawiedliwości oraz budować
na wszystkich szczeblach skuteczne i odpowiedzialne instytucje, sprzyjające włączeniu społecznemu.

"Związane ręce sprawiedliwości mocno chwytają palce symbolu pokoju, wiążąc oba jako silne instytucje."
 –  wyjaśnia nagrodzony artysta Rob Thomas (Prickely Sauce) – "Przeciągany na boki łańcuch wzmacnia
tę siłę. To mocny obraz, który wizualnie reprezentuje ich związek i fakt, że ostatecznie dotyczą one ludzi i ich życia."

"Jesteśmy dziś pełni entuzjazmu w związku z ogłoszeniem zwycięzcy tej innowacyjnej edycji "Toward 2030" – skomentowała dyrektor zarządu firmy, Francesca Lavazza – "Toward 2030 jest wielokrotnie nagradzanym projektem kulturalnym stworzonym przez Dział Zrównoważonego Rozwoju Lavazzy i realizowanym w latach 2018/19 z Miastem Turyn. Covid-19 zmusił nas do przemyślenia planów na rok 2020, aby zastanowić się, jak kontynuujemy naszą misję w tym trudnym czasie. W ten sposób powstał konkurs TOward TOmorrow! Inicjatywa ta oferowała wsparcie ekonomiczne artystom i podkreślała wysiłki organizacji pozarządowych na całym świecie oraz pozwoliła nam utrzymać naszą podstawową misję wykorzystywania sztuki
do informowania o globalnych celach zrównoważonego rozwoju w sposób angażujący i wpływowy" -  dodała Francesca Lavazza.

Konkurs był ciekawym sposobem na podkreślenie globalnych problemów, które zostały zaostrzone przez pandemię. Składa się on z dwóch sekcji: dla osób powyżej i poniżej 18 lat. W obu kategoriach przyznawane były nagrody pieniężne (10.000 € w pierwszej i 1000 € w drugiej kategorii). Każdy etap został skonstruowany tak, aby zainicjować pozytywną i merytoryczną dyskusję mającą wpływ na to, jak sztuka angażuje się
w światowe problemy. Jest to zgodne z ostatnią kampanią marki Lavazza -  The New Humanity, opierającą się na słynnym manifeście Charliego Chaplina z filmu „The Great Dictator”.

Do międzynarodowego grona ambasadorów sztuki i zrównoważonego rozwoju, który wybrał zwycięzcę należą: Francesca Lavazza (Lavazza Group), Evan Pricco (Juxtapoz  Magazine), Martha Cooper (fotograf), Marina Ponti (UN SDG Action Campaign) i Wisam Salsaa (Walled off Hotel) oraz 17 organizacji pozarządowych z całego świata wybierających po jednym finaliście z każdej z 17 kategorii dotyczących poszczególnych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wybrani artyści używają kultury i sztuki jako uniwersalnego języka w celu podniesienia świadomości na temat CSR i zagadnień zrównoważonego rozwoju.

"Nasza misją było zachęcenie artystów do rozważenia ich pracy poprzez filtr 17 celów zrównoważonego rozwoju. Nie mogliśmy zrealizować naszych wysiłków na 2020 r. w przestrzeni publicznej, więc dostosowaliśmy się do projektu online, aby zjednoczyć społeczności artystyczne i zrównoważonego rozwoju w pozytywny i znaczący sposób podczas  Covid."  -  zauważyła  Charlotte  Pyatt, dyrektor kreatywna kampanii "TOward TOmorrow" -  "Spośród wielu aspektów, z których jestem dumna z TOward TOmorrow, jestem inspirowana i onieśmielona zaufaniem, energią i niesamowitą pracą 17 organizacji, z którymi mogliśmy współpracować. Był to jeden z najtrudniejszych aspektów tego projektu, ale z pewnością jeden
z najbardziej satysfakcjonujących w kreatywnym i praktycznym pokazaniu, w jaki sposób sztuka może zmobilizować ludzi do działania. Poziom zaangażowania i wsparcia, jaki otrzymaliśmy od artystów, jest przytłaczający, prawdziwe święto transformacyjnej siły kultury i jej zdolności do wpływania na znaczące zmiany w świecie." – dodaje Charlotte Pyatt.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail