Tork wykorzystuje wirtualną rzeczywistość w nowatorskim szkoleniu dotyczącym higieny dłoni
 


Tork wykorzystuje wirtualną rzeczywistość w nowatorskim szkoleniu dotyczącym higieny dłoni

2020-09-06

Według najnowszego badania 80% pracowników służby zdrowia chciałoby poprawić higienę swoich dłoni.


Według ankiety przeprowadzonej wśród ponad 1000 pracowników służby zdrowia w pięciu krajach, 60% badanych chciałoby, aby w ich miejscu pracy więcej uwagi poświęcano higienie dłoni. Natomiast 40% ankietowanych wyraziło chęć wzięcia udziału w szczegółowym szkoleniu z zakresu czystości rąk. To ważny sygnał dla kadry zarządzającej placówkami służby zdrowia, że temat higieny dłoni jest istotny dla ich pracowników. Tork — marka firmy Essity, globalnego lidera branży higienicznej i zdrowotnej, znalazła rozwiązanie i jako jedna z pierwszych wprowadza interaktywne szkolenie w wirtualnej rzeczywistości (VR) w zakresie higieny dłoni.

W wirtualnym świecie użytkownik wciela się w rolę personelu pielęgniarskiego lub lekarskiego na szpitalnym oddziale. Dzięki różnym scenariuszom ma szansę przećwiczyć każdy z ”5 momentów higieny dłoni” zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

- Innowacyjny trening w wirtualnej rzeczywistości pozwala pracownikom zweryfikować wiedzę w bezpiecznych warunkach podczas symulacji środowiska pacjenta oraz uzyskać informację zwrotną i uczyć się na błędach — wyjaśnia prof. Didier Pittet, dyrektor Programu Zwalczania Zakażeń oraz Ośrodka Bezpieczeństwa Pacjenta
w Szpitalu Uniwersyteckim i na Wydziale Lekarskim w Genewie.

Tork VR Clean Hands Training and Education to pomocne rozwiązanie, które inspiruje i angażuje w zdobywanie wiedzy z zakresu higieny dłoni. Wykorzystując zestaw VR, uczestnicy przygotowują się do rozpoczęcia nowej zmiany w placówce służby zdrowia. Mimo że poruszają się w wirtualnym świecie, muszą stawić czoła wielu sytuacjom zaczerpniętym z codziennej pracy. Uczestnik, który nie dopełni procedur higieny dłoni, może ponowić próbę, wyrabiając i utrwalając w ten sposób nawyki zgodne z najwyższymi standardami.

Przestrzeganie odpowiednich zasad higieny dłoni jest uważane za najważniejszą metodę profilaktyki
i kontrolowania zakażeń w placówkach służby zdrowia.

- Czterech na pięciu pracowników służby zdrowia chciałoby poprawić u siebie przestrzeganie zasad higieny dłoni, ale chcą osiągnąć to w oparciu o konkretne wyniki badań - mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager marki Tork. – Nawiązaliśmy więc współpracę z psychologami behawioralnymi, szpitalami akademickimi oraz światowymi ekspertami w dziedzinie higieny dłoni, aby zapewnić oparte na dowodach naukowych rozwiązanie, które pomaga przełożyć teorię na praktykę.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail