Dwie Trzecie otwarcie z Jacksonem
  
Dwie Trzecie otwarcie z Jacksonem

2014-07-07

Pod koniec czerwca w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie restauracji Dwie Trzecie mediterranean fusion, która działa już od półtora miesiąca. W tym samy czasie miała miejsce 5. rocznica śmierci Michaela Jacksona i z tej okazji restauracja przygotowała wernisaż zdjęć Czesława Czaplińskiego.

wnetrze_restauracji

Autor był jedynym fotografem towarzyszącym Jacksonowi podczas całej wizyty w Polsce. Jego zdjęcia prezentowano na wystawach na całym świecie, a teraz można podziwiać je w restauracji.

Restauracja Dwie/Trzecie mediterranean fusion z kuchnią autorską mieści się na rogu Wilczej i Poznańskiej. Czerpie inspiracje z filozofii slow life i slow food, wykorzystując ekologiczne i lokalne produkty.

Lokal podzielony jest na strefę restauracyjną oraz strefę tapas. Bar posiada oddzielne menu, które uzupełniają autorskie drinki Karola Bobińskiego, wykładowcy Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, jurora licznych konkursów oraz pokazów miksologii i miksologii molekularnej.

Nowo otwarta restauracja poprzez różne wydarzenia kulturalne łączy sztukę wizualną ze sztukę kulinarną. Szef kuchni Marcin Jabłoński, laureat najważniejszych konkursów kulinarnych na świecie - Bocuse d'Or 2013 (Bruksela), George Baptiste Cup (Tokio/Mkesyk), przygotował specjalne menu i pokaz kuchni molekularnej. Wernisażowi towarzyszył koncert soulowy zespołu Patrycja Ciska & Sic, znanego z The Voice of Poland. Podczas wydarzenia miały miejsce dodatkowe atrakcje-niespodzianki, m. in. "szampańska strefa relaksu Moët & Chandon" czy degustacja whisky. Na miejscu można było nabyć albumy Czesława Czaplińskiego ze zdjęciami Króla Popu. Wśród licznych gości znajdowały się osoby związane ze światem kultury, sztuki czy muzyki.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail