Kompozycja karty alkoholi
  
Kompozycja karty alkoholi

2012-02-28

Właściwe ułożenie karty menu, a w niej części związanej z serwowanymi alkoholami, jest niezmiernie ważne. Można śmiało stwierdzić, że od tego często w dużej mierze zależy sukces każdej restauracji, pubu czy klubu nocnego. Jak zatem powinna wyglądać właściwie ułożona karta menu alkoholowego?

 
Tworząc kartę menu alkoholowego należy wziąć pod uwagę kilka powiązanych ze sobą czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj oraz charakterystyka lokalu: czy jest to restauracja, bar restauracyjny, klub nocny czy np. lobby – bar w hotelu. W restauracji większy nacisk kładzie się na serwowanie win czy drinków aperitifowych, które podawane są przed i w trakcie posiłku, w klubie nocnym natomiast, gdzie barmani mają najczęściej dużo pracy, na nieskomplikowane drinki typu fancy. Dlatego też w każdym z tych miejsc powinna być przygotowana inna karta menu. Niektóre alkohole w restauracji mogą pozostawać nieużywane, powodując niepotrzebne straty finansowe, podczas gdy w barze nocnym ta sama butelka alkoholu może zostać sprzedana w ciągu jednej...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail