Herbata: z czym do gościa z za granicy
  
Herbata: z czym do gościa z za granicy

2012-06-11

Do Euro 2012 pozostało kilka miesięcy. Jak przygotować restaurację przed imprezą, aby zdobyć uznanie klienta z zagranicy. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, czego od pobytu oczekiwać będą zagraniczni goście. Każdy z nich będzie chciał zarówno poczuć się komfortowo i swobodnie, jak również poznać inną kulturę i obyczaje. Czystość lokalu oraz uśmiech na twarzach pracowników są oczywistością. Należy zadbać, aby personel potrafił porozumiewać się w różnych językach, przeprowadzić dla osób obsługujących krótkie szkolenie z powitań i zwrotów grzecznościowych w różnych językach. Do menu warto wprowadzić typowo polskie akcenty: pierogi czy bigos, a do wystroju elementy ludowych wzorów czy porcelanę z motywami regionalnymi. Mimo że drużyny przybywające z zagranicy grać będą o tytuł mistrza Europy, spodziewani są również gości z Ameryki, Afryki i Azji. Już na początku tego roku bilety zarezerwowali kibice z ponad 100 krajów. Choć trudno o wspólny mianownik dla tak wielu kultur, jednym z nich może być zwyczaj picia herbaty. Oto krótki przewodnik ze wskazówkami dotyczącymi preferencji poszczególnych narodów w odniesieniu do herbaty. Co kraj to obyczaj.

 

Chińczycy

W Chinach królują herbaty zielone i aromatyzowane. Przyjętym ogólnie obyczajem jest to, że herbata otwiera i zamyka każdy posiłek. Podaje się ją na zaostrzenie apetytu oraz na poprawę trawienia. Zgodnie z tradycją herbata zaparzana jest w specjalnych miseczkach z pokrywką zwanych „gaiwan”.

 

Japończycy

Najchętniej...


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail