Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Herbata: z czym do gościa z za granicy

2012-06-11

Do Euro 2012 pozostało kilka miesięcy. Jak przygotować restaurację przed imprezą, aby zdobyć uznanie klienta z zagranicy. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, czego od pobytu oczekiwać będą zagraniczni goście. Każdy z nich będzie chciał zarówno poczuć się komfortowo i swobodnie, jak również poznać inną kulturę i obyczaje. Czystość lokalu oraz uśmiech na twarzach pracowników są oczywistością. Należy zadbać, aby personel potrafił porozumiewać się w różnych językach, przeprowadzić dla osób obsługujących krótkie szkolenie z powitań i zwrotów grzecznościowych w różnych językach. Do menu warto wprowadzić typowo polskie akcenty: pierogi czy bigos, a do wystroju elementy ludowych wzorów czy porcelanę z motywami regionalnymi. Mimo że drużyny przybywające z zagranicy grać będą o tytuł mistrza Europy, spodziewani są również gości z Ameryki, Afryki i Azji. Już na początku tego roku bilety zarezerwowali kibice z ponad 100 krajów. Choć trudno o wspólny mianownik dla tak wielu kultur, jednym z nich może być zwyczaj picia herbaty. Oto krótki przewodnik ze wskazówkami dotyczącymi preferencji poszczególnych narodów w odniesieniu do herbaty. Co kraj to obyczaj.

 

Chińczycy

W Chinach królują herbaty zielone i aromatyzowane. Przyjętym ogólnie obyczajem jest to, że herbata otwiera i zamyka każdy posiłek. Podaje się ją na zaostrzenie apetytu oraz na poprawę trawienia. Zgodnie z tradycją herbata zaparzana jest w specjalnych miseczkach z pokrywką zwanych „gaiwan”.

 

Japończycy

Najchętniej...


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności