Restauracja to trudny biznes
  
Restauracja to trudny biznes

2012-06-11

Osoby zaczynające biznes gastronomiczny są przekonane, iż musi on odnieść sukces. Niestety wiele z nich bardzo się myli. Przedsiębiorcy, bankierzy, artyści, gospodynie domowe – marzeniem wielu z nich jest posiadanie własnej restauracji.

 

Izabella Borowska

 

Wykształcenie, doświadczenie czy obecnie wykonywana praca nie mają z tym zazwyczaj nic wspólnego. Dlaczego gastronomia tak kusi naturszczyków? Z dwóch powodów: po pierwsze prowadzenie restauracji roztacza wokół siebie kuszącą, niezwykłą magię, po drugie – pokutuje przekonanie, że każdy lokal przynosi dochód. Niestety rzeczywistość dość szybko weryfikuje obydwa mity.

 

Nie wystarczy bywać

Osoby podejmujące w życiu nowe zawodowe wyzwania wiedzą, jak ważne jest doświadczenie i znajomość branży, w której zamierzają działać. Dlaczego zapominają o tym wchodząc na rynek gastronomiczny? Spotkamy tu najczęściej dwie odpowiedzi: sam jestem stałym bywalcem restauracji, więc wiem, jak spełnić oczekiwania gości i druga – uwielbiam gotować, dlaczego więc nie miałbym na tym zarabiać. Obydwie wywołują uśmiech lekkiego politowania u doświadczonych gastronomów, a to dopiero początek błędnych wyobrażeń. „Młodzi” nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, jak...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail