Noma najlepsza na świecie
  
Noma najlepsza na świecie

2012-07-02

Duńska restauracja Noma w Kopenhadze, której szefuje kultowa już postać w branży gastronomicznej René Redzepi, zdobyła po raz trzeci z rzędu tytuł Najlepszej Restauracji Świata w renomowanym konkursie World’s 50 Best Restaurants. Na dwóch kolejnych miejscach znalazły się restauracje z Hiszpanii.

 

Kuchnia René Redzepiego, sztandarowej postaci nurtu gastronomicznego nazwanego New Nordic, charakteryzuje się drobiazgową dbałością o każdy szczegół posiłku, innowacyjnym podejściem do kulinarnych poszukiwań oraz korzystaniem z najlepszych skandynawskich produktów i dziedzictwa skandynawskiej kuchni. Jak przyznał Redzepi, gdy jego restauracja wygrała w ubiegłym roku, w krótkim czasie nadeszło ok. 100 tys. rezerwacji. Konkurs World’s 50 Best Restaurants organizowany po raz 10. przez brytyjski magazyn „Restaurant” uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych na świecie. Lista zwycięzców powstaje w wyniku głosowania World’s 50 Best Restaurants Academy, wpływowej grupy 800 liderów branży gastronomicznej. Akademia jest podzielona na 27 regionów, a każdy region jest oceniany przez panel 31 jurorów.

 

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail