Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Moda na rybę

2012-08-20

Każdy z nas w zeszłym roku zjadł 12 kg ryb i owoców morza (w EU – 21,4 kg, w Rumunii – 3,9 kg, na Łotwie – 37kg). To niespełna połowa średniej unijnej. A i tak konsumujemy ich więcej niż jesteśmy zdolni produkować na wodach terytorialnych. 

Z raportu opublikowanego przez NEF (New Economics Foundation) oraz koalicję OCEAN2012 wynika, że jesteśmy zależni od produktów morskich pochodzących z importu. A to bardzo negatywnie wpływa na ekonomię i kosztuje mieszkańców Unii Europejskiej 2,7 mln funtów i 100 tys. miejsc pracy. Z raportu wynika, że od 18 lipca wszystkie ryby konsumowane przez Polaków będą pochodziły z importu. To data symboliczna....

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail