Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaDostawcy czystości

2012-08-21

Prawidłowa dezynfekcja i mycie to jeden z punktów, któremu podczas kontroli lokali gastronomicznych przygląda się Państwowa Inspekcja Sanitarna. W 2011 roku skontrolowała prawie 367 tys. obiektów żywności i żywienia, w tym ponad 44 tys. zakładów małej gastronomii i 612 zakładów usług cateringowych.W związku z kontrolą wystawiono 24 809 mandatów na łączną kwotę niemal 5 mln złotych. Mimo to, jak wskazują statystyki, stan sanitarny zakładów produkcji i obrotu żywnością jest coraz lepszy.Poprawa jakości


Zasady GHP wdrożyło 256 410 zakładów, co stanowi 71 proc. nadzorowanych obiektów żywności i żywienia. (w 2010 r. – 69 proc.) – Pozytywnie należy podkreślić dalszą poprawę jakości zdrowotnej wyrobów garmażeryjnych i kulinarnych, które w latach wcześniejszych należały do produktów najbardziej zanieczyszczonych mikrobiologicznie i będących często przyczyną zatruć pokarmowych – czytamy w raporcie Stan sanitarny w kraju w roku 2011 Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W 2011 roku zbadano 3 243 próbki tych wyrobów, z czego zakwestionowano 99 próbek, co stanowi 3,05% (w 2010 r. – 3,74%).

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności