Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Dostawcy czystości

2012-08-21

Prawidłowa dezynfekcja i mycie to jeden z punktów, któremu podczas kontroli lokali gastronomicznych przygląda się Państwowa Inspekcja Sanitarna. W 2011 roku skontrolowała prawie 367 tys. obiektów żywności i żywienia, w tym ponad 44 tys. zakładów małej gastronomii i 612 zakładów usług cateringowych.W związku z kontrolą wystawiono 24 809 mandatów na łączną kwotę niemal 5 mln złotych. Mimo to, jak wskazują statystyki, stan sanitarny zakładów produkcji i obrotu żywnością jest coraz lepszy.Poprawa jakości


Zasady GHP wdrożyło 256 410 zakładów, co stanowi 71 proc. nadzorowanych obiektów żywności i żywienia. (w 2010 r. – 69 proc.) – Pozytywnie należy podkreślić dalszą poprawę jakości zdrowotnej wyrobów garmażeryjnych i kulinarnych, które w latach wcześniejszych należały do produktów najbardziej zanieczyszczonych mikrobiologicznie i będących często przyczyną zatruć pokarmowych – czytamy w raporcie Stan sanitarny w kraju w roku 2011 Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W 2011 roku zbadano 3 243 próbki tych wyrobów, z czego zakwestionowano 99 próbek, co stanowi 3,05% (w 2010 r. – 3,74%).

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail