Sommelier roku
  
Sommelier roku

2012-10-05

Mistrzem Polski w XII Mistrzostwach Polski Sommelierów został Andrzej Strzelczyk z restauracji La Rotisserie w Mamaison Hotel Le Regina Warsaw. Andrzej Strzelczyk od siedmiu lat pracuje jako sommelier. Do konkursu podchodził już pięciokrotnie. Tym razem wygrał. I to w wielkim stylu.
 
 
 
Nie dość, że wykazał się ogromną wiedzą merytoryczną, to również jego styl pracy zachwycił zgromadzonych gości i dodatkowo zdobył także nagrodę publiczności, przyznawaną po raz pierwszy w historii mistrzostw. Konkurencje mistrzostw koncentrują się na sprawdzaniu wiedzy uczestników. Pierwszego dnia kandydaci piszą test sprawdzający wiedzę teoretyczną, a drugiego dnia finałowa trójka wykonuje zadania praktyczne.
 
W tym roku musieli m.in. zinterpretować menu szefa kuchni i dobrać do dań wina, wykonać test win i destylatów w ciemno, a także poprawić kartę win. Andrzejowi Strzelczykowi udało się fenomenalnie rozlać butelkę magnum (1500 ml) szampana na dwanaście równych porcji w ciągu zaledwie 3 minut, czym wzbudził podziw całej sali. Jury sprawdzało także umiejętności komunikacji...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail