Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Sommelier roku

2012-10-05

Mistrzem Polski w XII Mistrzostwach Polski Sommelierów został Andrzej Strzelczyk z restauracji La Rotisserie w Mamaison Hotel Le Regina Warsaw. Andrzej Strzelczyk od siedmiu lat pracuje jako sommelier. Do konkursu podchodził już pięciokrotnie. Tym razem wygrał. I to w wielkim stylu.
 
 
 
Nie dość, że wykazał się ogromną wiedzą merytoryczną, to również jego styl pracy zachwycił zgromadzonych gości i dodatkowo zdobył także nagrodę publiczności, przyznawaną po raz pierwszy w historii mistrzostw. Konkurencje mistrzostw koncentrują się na sprawdzaniu wiedzy uczestników. Pierwszego dnia kandydaci piszą test sprawdzający wiedzę teoretyczną, a drugiego dnia finałowa trójka wykonuje zadania praktyczne.
 
W tym roku musieli m.in. zinterpretować menu szefa kuchni i dobrać do dań wina, wykonać test win i destylatów w ciemno, a także poprawić kartę win. Andrzejowi Strzelczykowi udało się fenomenalnie rozlać butelkę magnum (1500 ml) szampana na dwanaście równych porcji w ciągu zaledwie 3 minut, czym wzbudził podziw całej sali. Jury sprawdzało także umiejętności komunikacji...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności