Mrożonki to przyszłość
  
Mrożonki to przyszłość

2012-10-05

Nasi zachodni sąsiedzi do mrożonek przekonali się już dawno. W Niemczech mrożonki królują nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w restauracjach. W 2011 roku hurtownicy sprzedali 197 tys. ton mrożonych warzyw, czyli o około 6,6 proc. więcej niż w roku 2010 – informował portal freshplaza. com. Jednak Polacy ciągle nie są jeszcze przekonani do mrożonek.

 

 Przeciętny Niemiec dwa lata temu zjadał 40,2 kilograma mrożonek, a rok temu już 40,4 kilograma. A przeciętny Polak? W sprawozdaniu zarządu firmy Eskimos SA, produkującej i sprzedającej mrożonki czytamy, że „obecne spożycie mrożonych warzyw i mieszanek warzywnych w Polsce szacuje się na poziomie ok. 2,4 kg rocznie na osobę, podczas gdy w państwach Europy Zachodniej wynosi ono 8-15 kg.” Jak widać, nie tylko do Niemców, ale w ogóle do Europejczyków jeszcze nam bardzo daleko. A w dodatku Polacy w latach 2008- 2010 spożywali coraz mniej warzyw i owoców, nie tylko mrożonych. W 2010 roku zjedliśmy ich tylko 50,6 kg na osobę, o 2,5 proc. mniej niż w 2009! Mimo tak słabych wyników produkcja mrożonych warzyw w Polsce, która dominuje w produkcji przetworów warzywnych, wg Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w sezonie 2011/2012 zwiększyła się o 6 proc., do 535 tys. ton.Tylko świeże


Te dane przekładają się na...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail