Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Verne w Pszczynie

2012-10-05

Zębate koła, stalowe nity, sieć miedzianych rur i szklanych przewodów i wszechobecne mechanizmy to nie sztafaż z ery pary, ale elementy wystroju niezwykłej steampunkowej restauracji Wodna Wieża w Pszczynie.

 Wodna Wieża powstała w 1926 roku. Służyła jako wieża ciśnień, ale była tu także popularna łaźnia. Po wojnie mieściła zakład fryzjerski i kosmetyczny i m.in. rozgłośnię radiową. Zrujnowaną wieżę odkupił Wojciech Kania, który przeobraził ją w restaurację. Zaprojektował wszystkie elementy wystroju, a nawet własnoręcznie wykonał część zastawy stołowej.Czterech kucharzy w jednej kuch ni W Wodnej Wieży dania tworzy czterech executive souschefs, z których każdy czerpie inspiracje z innej tradycji kulinarnej: od kuchni śródziemnomorskiej przez wyspiarską i...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail