Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 
Wielki powrót gęsiny

2012-11-12

Gęsiny jeszcze trzy lata temu nigdzie nie można było dostać. Dzisiaj sytuacja zmieniła się diametralnie. Co prawda nadal eksportujemy 90 proc. gęsiny do Niemiec, ale w Polsce jej spożycie wzrosło ponad dwukrotnie. Polacy zjadają około 1 500 ton gęsiny, ale przy Niemcach wypadamy słabo – trafia do nich 20 tys. ton mięsa. Wzrost popularności tego rodzaju drobiu spowodowany jest akcjami takimi jak „Gęsina na świętego Marcina”, opierającymi się na współpracy z najlepszymi restauratorami.

 

W tym roku blisko 50 najlepszych polskich restauracji rozsianych po całym kraju będzie od 9 do 25 listopada serwować gęsinę w...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail