Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Manager kontra dostawca

2012-11-12

Wybór dostawcy, a przede wszystkim współpraca z nim w naszej restauracji, nie musi być drogą przez mękę. Należy jednak wcześniej odpowiednio się przygotować, a potem ustalić odpowiednie i jasne zasady. W końcu kontrolować przez z góry ustalone procedury.

  

Na naszą decyzję wpływają zarówno cena, jak i dostępność artykułów, czasem lokalizacja punktu lub zapewniony w nim oczekiwany poziom obsługi. Kluczowa jest jednak zazwyczaj jakość poszukiwanego produktu. To ona skłania nas do wyboru. Podobne kryteria stosujemy, szukając dostawców produktów dla hotelu lub restauracji.

 

Dostawca partnerem

Osoby zarządzające restauracjami zdają sobie sprawę, że bez odpowiedniej jakości produktów nie można osiągnąć sukcesu. Tylko właściwa współpraca z dostawcą gwarantuje odpowiednie cechy i, co również istotne, ceny wyrobów. Kluczem do zapewnienia odpowiedniej jakości kooperacji jest traktowanie dostawcy jako naszego partnera. Właściwe relacje, wzajemny szacunek, jasne i przejrzyste zasady współpracy będą miały znaczący wpływ na jej jakość. Należy pamiętać o określeniu pożądanego profilu oraz właściwości naszej działalności i zaprezentowaniu jej naszemu partnerowi.

 

Konkurencja między Dostawcami

Paweł Wilk, manager włoskiej restauracji Incanto w Warszawie mówi o swoim pomyśle na kontakt z dostawcami.

Ważną cechą dostawcy jest jego elastyczność i dyspozycyjność. Wymagamy zwiększania asortymentu u naszych kontrahentów. Największym ich błędem jest fakt wzmożonej aktywności, kiedy walczą o pozyskanie klienta, zapominając o nim zupełnie po kilku pierwszych dostawach. Natomiast największym błędem restauratora jest bezkrytyczne korzystanie z tzw. sprawdzonych dostawców. Współpracujemy z trzema dystrybutorami produktów z Włoch. Pozwala nam to dywersyfikować ryzyko związane z dostępnością produktów, a także tworzyć małą konkurencję między nimi. Wydaje mi się, iż najzdrowszą relacją między kontrahentami, nie tylko w środowisku gastronomii, jest relacja stricte biznesowa. Takie podejście pozwala na zachowanie zdrowych relacji pomiędzy kontrahentami. Incanto, ul. Kobielska 6 lok. 10, Warszawa

  

Zmiana wiąże się z ryzykiem

Piotr Fryca, dyrektor hotelu i restauracji Na Skarpie o dostawcach w niewielkich miejscowościach.

Jako że większość naszych dostawców to małe i lokalne firmy, bardziej od programów lojalnościowych interesują nas dostawy na czas i świeżość. Nawet najdrobniejsze szczegóły, jak chociażby zachowanie dostawy/kierowcy czy przedstawiciela handlowego, mogą mieć spory wpływ na współpracę. Staramy się być na bieżąco, jeśli chodzi o nowości i nowe firmy w okolicy. Zbieramy oferty, po czym prosimy naszych dostawców o renegocjacje poprzednich cen. Taki proceder przeprowadzamy raz na rok. Nie lubimy zmieniać dostawców, wiąże się to z ryzykiem. Na Skarpie, ul. Bytowska 2, Charzykowy koło Chojnic

  

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności