Zimowe rozgrzewacze
  
Zimowe rozgrzewacze

2012-11-12

Większość z nas marzy, by w taką pogodę jaka jest teraz za oknem znaleźć się w ciepłym i przytulnym pomieszczeniu, najlepiej z wygodnym fotelem blisko rozpalonego kominka. Ale mało kto wyobraża sobie w tym fotelu siebie ze szklanką lub... kieliszkiem piwa, które pozornie pasuje tylko do ochłody i zaspokajania pragnienia w upalne dni.

  

Nic bardziej mylnego: świat piwa oferuje nam bowiem trunki, których cechy idealnie wpasowują się w nasze potrzeby w takich momentach. To Winter Warmers, czyli zimowe rozgrzewacze.

 

Goryczkowy balans

Cechy tych piw to wysoka zawartość alkoholu, słodowa słodycz zbalansowana jednak przez goryczkę wynikającą z idealnego nachmielenia, a w aromacie wyczuwalne nuty od owocowych przez słodowe i karmelowe, aż do palonych oraz toffi. Style piwa wpisujące się w tę charakterystykę to między innymi porter bałtycki, dymiony koźlak dubeltowy, belgijskie ciemne mocne ale czy mniej popularny na naszym rynku stout cesarski. A także całkiem egzotyczne dla polskiego piwosza wino jęczmienne. Zacząć winniśmy od porteru bałtyckiego. To piwo o hebanowej barwie jest naszym wkładem w światową kulturę piwną. Wysoko ceniony przez znawców, nieco niedoceniany przez przeciętnego piwosza, porter na dobre opanował nasz rynek. Z sukcesami warzy go kilka rodzimych browarów i co ciekawe,...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail