Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Styl kontra design

2012-11-12

Naśladownictwo, monotonia wyrazu, powtarzalność tych samych cech – czym jest styl? Znana jest charakterystyka minionych epok i panujących wówczas trendów. Uczymy się o tym już w szkole podstawowej, czytamy w artykułach, przypominają nam o tym media. Wyczucie stylu jest bardzo subiektywne. Natomiast definicja designu to jakby wyższa półka. To nowoczesność, oryginalność. Podziwiamy i doceniamy twórców designu. Ale takie produkty mają zazwyczaj wysoką cenę. Tylko nielicznych stać na modny design. Czy to snobizm? Czy design jest potrzebny? Komoda Diamond Boca do Lobo (cena ponad 90 tys. zł), fotel Egg w obiciu ze skóry Arne Jakobsen Fritza Hansena (50 tys. zł), szezlong LC4 Le Corbusiera za 16 tys. zł?

 

Symbioza między kawą a czytaniem (fot. 4)

Wnętrze Starbucks w Tokio zaprojektowane przez architektów z pracowni Nendo jest zaskakujące. Architekci stworzyli wnętrze, w którym panuje symbioza między piciem kawy a czytaniem. Regały pełne książek zachęcają, aby sięgnąć po jedną z nich. Książki są w dziewięciu różnych kolorach. To kolor decyduje, jaką kawę otrzymamy przy ladzie. Styl tego wnętrza jest bardzo minimalistyczny, w bieli połączonej z elementami drewnianymi i bez zbędnych dekoracji. Stylowe w stu procentach.

  

Imitacja stodoły...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności