Styl kontra design
  
Styl kontra design

2012-11-12

Naśladownictwo, monotonia wyrazu, powtarzalność tych samych cech – czym jest styl? Znana jest charakterystyka minionych epok i panujących wówczas trendów. Uczymy się o tym już w szkole podstawowej, czytamy w artykułach, przypominają nam o tym media. Wyczucie stylu jest bardzo subiektywne. Natomiast definicja designu to jakby wyższa półka. To nowoczesność, oryginalność. Podziwiamy i doceniamy twórców designu. Ale takie produkty mają zazwyczaj wysoką cenę. Tylko nielicznych stać na modny design. Czy to snobizm? Czy design jest potrzebny? Komoda Diamond Boca do Lobo (cena ponad 90 tys. zł), fotel Egg w obiciu ze skóry Arne Jakobsen Fritza Hansena (50 tys. zł), szezlong LC4 Le Corbusiera za 16 tys. zł?

 

Symbioza między kawą a czytaniem (fot. 4)

Wnętrze Starbucks w Tokio zaprojektowane przez architektów z pracowni Nendo jest zaskakujące. Architekci stworzyli wnętrze, w którym panuje symbioza między piciem kawy a czytaniem. Regały pełne książek zachęcają, aby sięgnąć po jedną z nich. Książki są w dziewięciu różnych kolorach. To kolor decyduje, jaką kawę otrzymamy przy ladzie. Styl tego wnętrza jest bardzo minimalistyczny, w bieli połączonej z elementami drewnianymi i bez zbędnych dekoracji. Stylowe w stu procentach.

  

Imitacja stodoły...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail