Sukces czy porażka? Oferty serwisów zakupów grupowych
 

 
Sukces czy porażka? Oferty serwisów zakupów grupowych

Klient – chce dobrze zjeść i zapłacić niewiele. Restaurator – kupić tanio, zrobić dużo i smacznie oraz sprzedać tak, aby dobrze zarobić. Cała sztuka w tym, aby pogodzić oba dążenia. Portale typu Citeam, Mydeal czy Groupon mają w osiągnięciu tych obu celi pomóc, oferując restauratorom promocję, zarobki i rzesze zadowolonych gości.

rs-2013-01-41

Jestem zwykłą klientką. Wyjeżdżam ze znajomymi na imprezę do Łodzi. Szukamy dobrego jedzenia. Może Groupon ma jakąś ciekawą ofertę? W ten właśnie sposób staliśmy się posiadaczami bonu za 40 zł dla 4 osób z magicznym hasłem „Jesz, ile chcesz” w Naleśniczówce. Wszystko byłoby piękne, gdyby nie haczyk – rezerwacja bez której nie można wykorzystać bonu z Groupona. Stolik był nam potrzebny na sobotę. Dzwonimy: „Nie da rady, najwcześniej wtorek”. Kolejny telefon: „Nie da rady, najwcześniej środa”.

 

Siła w negocjacjach

Problemem okazał się właśnie kupon z Groupona. – Przychodzą tacy klienci i jedzą tak dużo, że zastanawiam się, czy nie puszczą mnie z torbami – mówi Agnieszka Świtalska, właścicielka Naleśniczówki. – Im się przecież należy, bo mają kupon, za który zapłacili. Nie obchodzi ich, że koszt zrobienia jednego takiego naleśnika to około 10 zł, nie wspominam tu już o mojej pracy, a oni za te 10 zł zjadają ich nawet pięć.

Inny przykład. – Przez kilka lat byłem przeciwny braniu udziału w Grouponie – mówi Jarosław Uściński, szef kuchni restauracji Moonsfera. – Wszystko z powodu złego doświadczenia. Zrobiliśmy taką ofertę w serwisie Bao (serwis nie zajmuje się już sprzedażą dla restauracji – przyp. red.). Pierwsza wyszła w miarę, później jednak było znacznie gorzej. Przychodzili nie klienci restauracji, ale łowcy tanizny, ofert dyskontowych, których jedynym celem było branie czegokolwiek.

Rozwiązania są dwa....


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail