Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Karnawał z winami

2013-02-12

Wprawdzie w naszym kraju tradycja hucznych zabaw w okresie od święta Trzech Króli do wielkiego postu odradza się z pewnymi oporami, jednak pomału odchodzimy od uznawania sylwestra za jedyną noc wartą spędzenia na zabawie.

rs-2013-01-49

Bale, podobnie jak inne imprezy z dużą liczbą uczestników, wymagają dobrego zorganizowania serwowania wina. Jeśli dysponujemy dostateczną kadrą, może być ono podawane przez obsługę. Wystarczy wtedy zadbać w odpowiednim czasie przed przyjęciem o umieszczenie butelek w chłodziarkach. Znacznie trudniej jest, gdy wina są wystawiane na stoły. Białe można umieścić w coolerach z zimną wodą i niewielką ilością lodu.

rs-2013-01-48

Kłopot z winami czerwonymi

Paradoksalnie, największy kłopot jest z winami czerwonymi. Potraktowane tak jak białe będą zdecydowanie zbyt zimne. Postawione wprost na stołach szybko ogrzeją się z poziomu 16-18 °C do dwudziestu paru stopni. Rozwiązaniem tego problemu są coolery z porowatej, nieglazurowanej gliny lub z innego materiału o podobnych właściwościach. Przed użyciem napełniamy je zimną wodą i czekamy, aż ścianki przesiąkną na wylot. Następnie wodę wylewamy i wtedy umieszczamy w środku butelkę z winem. Stopniowo odparowując, woda ze ścianek będzie odprowadzała ciepło. Nie pozwoli to nagrzać się butelce, nie obniżając jednak jej temperatury.

Szczególnie w tym wypadku wymaga podkreślenia, że zastosowanie coolerów nie zwalnia nas z obowiązku uprzedniego doprowadzenia win do właściwej temperatury – wbrew swej nazwie coolery powinny służyć utrzymywaniu temperatury, a nie...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności