Rekordy na Restaurant Week
  trendy

Rekordy na Restaurant Week

2022-11-27

Polacy pokochali nowoczesne odkrywanie restauracji. Festiwal pod hasłem #FoodLooksGood zgromadził w najlepszych restauracjach rekordowe ponad 135 tysięcy Gości. Polska edycja Restaurant Week jest już siódmym największym wydarzeniem kulinarnym spośród wszystkich na świecie. Jest też drugim największym biletowanym wydarzeniem w kraju. 

 KV foodlooksgood podsumowanie

Na www.RestaurantWeek.pl można już rezerwować z rabatami do ponad 25% wyjścia na festiwale restauracyjne 2023 - zarówno dla siebie, jak i na prezent (otrzymuje się elegancki PDF do druku). Bardzo popularne wśród pracodawców staje się kupowanie rezerwacji do restauracji dla pracowników, zamówienia składać można przez info@restaurantclub.pl.

 

REKORDY NA SETKACH TYSIĘCY TALERZY

 

Zakończona właśnie siedemnasta edycja Restaurant Week Polska przyniosła falę popandemicznych rekordów. Polacy tłumnie ruszyli odkrywać popisowe menu w najlepszych restauracjach poprzez nowoczesną platformę internetową. Przy stołach ponad 370 najlepszych restauracji w ponad 40 miastach zasiadło 135014 gości, prawie 12% więcej niż w poprzedniej, wiosennej edycji Festiwalu. Zaserwowano im prawie pół miliona popisowych dań. Chętnych na festiwalowe wyjście było jednak znacznie więcej:

 

- To już szósty rekordowy Festiwal z rzędu. Zainteresowanie Restaurant Weekiem po raz kolejny znacząco przerosło nasze oczekiwania. Intensywnie pracujemy już nad tym, by w kolejne edycji móc przyjąć jeszcze więcej Gości - podkreśla Marcin Wawrzeń, Dyrektor Festiwalu - Ponadto, więcej niż 60% Gości odwiedziło nasze festiwalowe restauracje po raz pierwszy. W polskiej skali oznacza to, że frekwencja w jednej edycji Restaurant Week może być kilkukrotnie wyższa i już wiosną to wydarzenie może ponownie stać się najpopularniejszą polską biletowaną imprezą.

 

Rekordowa jest także ilość uratowanego na Festiwalu jedzenia, która wyniosła aż 16 200 kilogramów. Dzięki wcześniejszemu wyborowi menu restauracje mogły bowiem zamawiać dokładnie tyle składników, ile potrzeba. Uniknęły w ten sposób strat związanych z magazynowaniem, jednej z głównych przyczyn marnowania żywności.

 

DOGONIĆ CHIŃSKI FESTIWAL PIEROGA

 

Założony w 2015 roku Restaurant Week Polska jest już siódmym najpopularniejszym wydarzeniem kulinarnym na Ziemi. Większe od polskiej edycji Festiwalu są już tylko głęboko zakorzenione w historii i kulturze inicjatywy: Oktoberfest (Niemcy; 6 milionów Gości; rok założenia 1819), Taste of Chicago (USA; 3 miliony Gości;  r. zał. 1980), Festiwal Pieroga (Chiny; miliony Gości; r. zał. 278 p.n.e.), National Cherry Festival (USA; 500 tys. Gości; 1925), Melbourne Food and Wine Festival (Australia; 300 tys. Gości; 1993), Salon du Chocolat (Francja; 150 tys. Gości; 1996).

 

- Trwają zaawansowane prace nad polskim i zagranicznym rozwojem Festiwalu. Do końca dekady, a może szybciej, chcemy by stał się czwartym najpopularniejszym wydarzeniem kulinarnym świata, zaraz po Oktoberfest, Taste of Chicago oraz chińskim Festiwalu Pieroga odbywającym się od 278 roku p.n.e. - mówią Paweł Światczyński i Maciej Żakowski, założyciele platformy festiwalowej RestaurantClub.

 

By nie przegapić licznych inicjatyw promocyjnych, kulinarnych i festiwalowych warto zapisać się na newsletter na www.RestaurantWeek.pl

fot. materiał prasowy 

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail