Opasły Tom w gronie najlepszych restauracji i barów na świecie!
  konkursy

Opasły Tom w gronie najlepszych restauracji i barów na świecie!

2022-12-02

Opasły Tom trafił na światową listę 50 Best Discovery. 50 BEST to najbardziej prestiżowy konkurs restauracyjny, zorganizowany podobnie jak Oscary, gdzie znawcy branży (ponad 1000 jurorów) głosują na swoje ubiegłoroczne odkrycia. W rankingu umieszczono zróżnicowane miejsca od wschodzących talentów i lokalnych ulubieńców, po fine diningową kuchnię i dobre lokale z alkoholem.

 OpasyTom matprasowe 4

Opasły Tom oferuje kuchnię polską w autorskiej interpretacji. Zaprasza do współpracy szefów kuchni-rezydentów, którzy czerpiąc ze swojego doświadczenia i talentu, prezentują ją w niepowtarzalnej formie. To kuchnia szczera i osobista. Zimą 2021/22 swoją rezydencję rozpoczął szef Konrad Kowalski, którego co tydzień można spotkać na targu w Fortecy, gdzie z czułością i uwagą wybiera składniki swoich dań. Kapituła konkursu doceniła szczególnie sezonowość oraz bogaty smak dań proponowanych przez Kowalskiego.

 OpasyTom matprasowe 3

Koncentrując się na sezonowym produkcie, odkrywając jego niuanse, wydobywając esencję, szef Kowalski szuka współczesnej definicji polskiego smaku. Tworzy połączenia harmonijne, wyrafinowane i nieoczywiste, chętnie wykorzystuje receptury swojego domu rodzinnego. Pochodzi z Chełma, ma 36 lat, jego ulubione sekcje to ryby oraz desery.

 Za piwnice Opasłego Tomu odpowiada Błażej Dudziak. Na szczególną uwagę zasługuje duża reprezentacja win polskich, które sommelier wyszukuje u początkujących, ambitnych producentów. Ponadto można spróbować w Opasłym Tomie nalewek oraz miodów pitnych, w których specjalizuje się tradycyjne polskie gorzelnictwo. Za nienaganną pracę restauracji odpowiada manager Adam Greczan.

To nie pierwsze wyróżnienie Opasłego Tomu. W 2020 roku wnętrza restauracji zostały wybrane jako jedne z pięciu najpiękniejszych na świecie, według Wallpaper* magazine. Autorami wnętrz są Dominika i Paweł Buck.

OpasyTom matprasowe 2 

Restaurację stworzyli Agnieszka Kręglicka i Marcin Kręglicki, restauratorzy od ponad trzydziestu lat kreujący warszawską scenę gastronomiczną, właściciele pięciu restauracji etnicznych, działu cateringu, twórcy Targu Rolniczego w Fortecy, orędownicy zrównoważonego rolnictwa, autorzy książek i telewizyjnych programów kulinarnych

fot. materiał prasowy

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail