Co z zastępnikami mięsa?
 


Co z zastępnikami mięsa?

Przy około 10-procentowym spadku sprzedaży nowoczesnych zastępników mięsa w supermarketach w USA w ciągu ostatniego roku, spadku cen akcji Beyond Meat, widać trend przechodzenia ludzi na żywność pochodzenia roślinnego w jej czystej formie, jak choćby grzyby czy warzywa strączkowe zamiast roślinnych „kiełbasek”.

Wśród powodów wymienia się cenę, smak, rosnący sceptycyzm co do deklarowanych korzyści zdrowotnych, a przede wszystkim skomplikowane etykiety – które wskazują, że zastępniki to żywność wysoko przetworzona. Ale nie oczekujmy, że zielony trend się skończy. Łańcuchy roślinne wciąż uruchamiają i przyciągają długie kolejki, a dziesiątki alternatywnych producentów białek otrzymują miliardy funduszy.

rs 2023 01t 12

Alternatywy mięs, które będą nam towarzyszyć w 2023 r., to: • „mięso hybrydowe”, łączące hodowane mięso i sztuczne mięso pochodzenia roślinnego, może zmienić zasady gry. Hybrydowe białka mogą pomóc ożywić zainteresowanie ludzi żywnością pochodzenia roślinnego; • owady – czyste białko, tłuszcz i chitozan są nie tylko zdrowym, smacznym i w pełni organicznym produktem, ale przede wszystkim mogą przyczynić się do zastąpienia...


Restauracja 1/2023, RYNEK
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail