Trendy: nowe rodzaje konceptów gastronomicznych
 
Trendy: nowe rodzaje konceptów gastronomicznych

W najnowszym raporcie na temat nowej ery dla branży gastronomicznej po pandemii Simon Stenning, założyciel FutureFoodservice, usługi prognozowania i doradztwa strategicznego, identyfikuje pięć kluczowych trendów dla koncepcji usług gastronomicznych.

rs 2023 01t 13

Najnowszy raport FutureFoodservice The Next Era dotyczy żywności i napojów (szczegóły na stronie www. FutureFoodservice.com). 

Wow!

Aby wygrać na wysoce konkurencyjnym i wymagającym rynku usług gastronomicznych po pandemii, restauracje opracowały i realizowały doświadczenia, których nie można łatwo odtworzyć w domu. Zapewnienie wrażenia „wow!” ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza gdy inflacja ogranicza dochód gości do dyspozycji na przyjemności. Przykład: The Alchemist – bar i restauracja, której hasłem przewodnim jest „teatr serwowany”. The Alchemist ma swoje lokalizacje w Wielkiej Brytanii w dużych miastach i koncentruje się na tworzeniu i dostarczaniu eksperymentalnych potraw i koktajli. Jej koktajle podawane są w chemicznych flakonach, z dymem nitro. Do dań używa się strzykawek, aby dodać więcej sosów, lub są one przygotowywane z różnych składników, takich jak ryba z frytkami panierowana w cieście z węglem aktywowanym. 

Godnie

Pandemia covid wzmocniła i przyspieszyła rozwijający się trend, aby stać się bardziej troskliwym i mieć wyższe cele. Obejmuje to koncepcje usług gastronomicznych, pokazując, że dostarczają one swoim konsumentom więcej niż tylko jedzenie – albo poprzez dostarczanie zdrowszej żywności, która zwiększa odporność, energię lub zdrowie jelit, albo są lepsze dla planety poprzez minimalizację marnotrawstwa żywności lub eliminację np. produktów mięsnych. Przykład: Restauracja Tossed z hasłem,...


Restauracja 1/2023, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail