Nowy rok, nowe trendy w branży gastro
 


Nowy rok, nowe trendy w branży gastro

Rynek, profil klienta, zasobność portfela, ale i świadomość konsumencka oraz preferencje kulinarne. Zmianom podlega mnóstwo obszarów bezpośrednio związanych z branżą gastronomiczną. Jak nadążyć za trendami? W którą stronę rozwijać biznes u progu nowego roku? Na co powinniśmy być gotowi? Sprawdźmy, co o najbliższej przyszłości mówią badania.

rs 2023 01t 30

Ten bezprecedensowy okres, w którym dostęp do zróżnicowanych kuchni świata mamy niemal na wyciągnięcie ręki, sprawia, że restauratorzy mają coraz wyżej zawieszane poprzeczki. Jakim wyzwaniom muszą sprostać w nowym roku? 

Pożądany hedonizm kulinarny

Nie ma złudzeń, że jedzenie odgrywa dla dzisiejszego konsumenta bardzo ważną rolę. Skrupulatne przyglądanie się etykietom w sklepach spożywczych czy dopytywanie o obecność alergenów w zamawianych posiłkach coraz mniej nas dziś zadziwiają. Z badania przeprowadzonego przez agencję badawczą ARC Rynek i Opinia na zlecenie agencji kreatywnej Od kuchni wynika, że poza zaspokajaniem głodu, blisko 60 proc. osób poszukuje przyjemności w smaku jedzenia, a co trzecia osoba konsumpcją przywraca sobie dobry nastrój. Częściej na bieżąco z trendami w żywieniu są kobiety oraz osoby z wyższym wykształceniem i większymi dochodami. 

Jak się reklamować, by trafiać w serca gości

Do tego, jak ważna w dzisiejszych realiach jest reklama, nie trzeba przekonywać szczególnie tych restauratorów, którzy pracują w dużych miastach i każdego dnia walczą o uwagę gości, konkurując z setkami innych lokali. Jaka reklama przyciągnie wzrok gości? Ze wspomnianego wyżej badania „Komunikacja wizualna w branży spożywczej i HoReCa a decyzje zakupowe Polaków” wynika, że konsumenci są dość podzieleni w kwestii preferowanego formatu. Z niewielką przewagą, ale jednak kobiety częściej wybierają zdjęcia i grafiki, a mężczyźni filmy.

Co ciekawe, wraz ze wzrostem...


Restauracja 1/2023, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail