Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaGRILL wychodzi na zewnątrz

2013-05-22

Choć potrawy z grilla można podawać przez cały rok, przyjęło się, że długi majowy weekend oficjalnie zaczyna sezon grillowy, a setki tysięcy Polaków wychodzą na balkony :) Grilla oczekują również od lokali, które tłumniej wtedy odwiedzają. Dla restauratorów to szansa na ściągnięcie setek nowych gości, zachęconych wyjątkowym zapachem i smakiem grillowanego mięsa, ryb czy warzyw. A można grillować wszystko.

rs-2013-03-39

Jak przyrządzać, żeby gościom najbardziej smakowało? Jaki sprzęt wybrać do swojego lokalu? Jakie akcesoria są niezbędne? Jakich błędów unikać? Szczególnie teraz, gdy grill wychodzi na zewnątrz.

 

Od czego zależy dobry grill?

Od mięsa

Dobry grill zależy przede wszystkim od dobrego mięsa (czy innych świeżych produktów jak ryby czy warzywa). Dlatego najlepiej zaopatrywać się w nie u swojego sprawdzonego rzeźnika, któremu można nawet coś zasugerować pod kątem oczekiwanego mięsa. I tak działają najlepsi, np. uznane lokale ze slow burgerami, których popularność pobija nawet „budki z wódką i zakąską”. Konkretną zaletą pozyskiwania mięsa bezpośrednio u producenta jest to, że takie mięso ma mniej składników podtrzymujących żywotność, a więc jest smaczniejsze.

Jeżeli nie stać nas na własnego rzeźnika czy zakupy bezpośrednio w rzeźni, nawet przemysłowej (z którą też można ustalić warunki oczekiwanego mięsa), to warto przynajmniej robić zakupy na sprawdzonych bazarach, w małych sklepach, punktach specjalistycznych – wszędzie tam, gdzie można porozmawiać choć chwilę z dostawcą o tym, czym była karmiona ta krowa czy ten wół i skąd pochodzi. Najczęściej jednak praktyka sprowadza się do tego, że różnego rodzaju lokale podają mięso rozmrażane tuż przed podaniem, czy wręcz trzymane na zapleczu, bo „szybko schodzi”.

Dla lokali ze średniego segmentu najlepiej jest zaopatrywać się w hurtowniach (zawsze podkreślamy – sprawdzonych), gdzie, szczególnie przy dłuższej współpracy, można elastycznie ułożyć sobie warunki zamówień i płatności. Ostatecznie korzystajmy z hipermarketów, ale wykorzystujmy swoją branżową wiedzę przy ocenie świeżości tych produktów.


Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności