GRILL wychodzi na zewnątrz
  
GRILL wychodzi na zewnątrz

2013-05-22

Choć potrawy z grilla można podawać przez cały rok, przyjęło się, że długi majowy weekend oficjalnie zaczyna sezon grillowy, a setki tysięcy Polaków wychodzą na balkony :) Grilla oczekują również od lokali, które tłumniej wtedy odwiedzają. Dla restauratorów to szansa na ściągnięcie setek nowych gości, zachęconych wyjątkowym zapachem i smakiem grillowanego mięsa, ryb czy warzyw. A można grillować wszystko.

rs-2013-03-39

Jak przyrządzać, żeby gościom najbardziej smakowało? Jaki sprzęt wybrać do swojego lokalu? Jakie akcesoria są niezbędne? Jakich błędów unikać? Szczególnie teraz, gdy grill wychodzi na zewnątrz.

 

Od czego zależy dobry grill?

Od mięsa

Dobry grill zależy przede wszystkim od dobrego mięsa (czy innych świeżych produktów jak ryby czy warzywa). Dlatego najlepiej zaopatrywać się w nie u swojego sprawdzonego rzeźnika, któremu można nawet coś zasugerować pod kątem oczekiwanego mięsa. I tak działają najlepsi, np. uznane lokale ze slow burgerami, których popularność pobija nawet „budki z wódką i zakąską”. Konkretną zaletą pozyskiwania mięsa bezpośrednio u producenta jest to, że takie mięso ma mniej składników podtrzymujących żywotność, a więc jest smaczniejsze.

Jeżeli nie stać nas na własnego rzeźnika czy zakupy bezpośrednio w rzeźni, nawet przemysłowej (z którą też można ustalić warunki oczekiwanego mięsa), to warto przynajmniej robić zakupy na sprawdzonych bazarach, w małych sklepach, punktach specjalistycznych – wszędzie tam, gdzie można porozmawiać choć chwilę z dostawcą o tym, czym była karmiona ta krowa czy ten wół i skąd pochodzi. Najczęściej jednak praktyka sprowadza się do tego, że różnego rodzaju lokale podają mięso rozmrażane tuż przed podaniem, czy wręcz trzymane na zapleczu, bo „szybko schodzi”.

Dla lokali ze średniego segmentu najlepiej jest zaopatrywać się w hurtowniach (zawsze podkreślamy – sprawdzonych), gdzie, szczególnie przy dłuższej współpracy, można elastycznie ułożyć sobie warunki zamówień i płatności. Ostatecznie korzystajmy z hipermarketów, ale wykorzystujmy swoją branżową wiedzę przy ocenie świeżości tych produktów.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail