Niezbędnik Otwierania Małej Gastronomi
  
Niezbędnik Otwierania Małej Gastronomi

2013-05-22

Zbliża się sezon wakacyjny. Czas na założenie sezonowo działających punktów gastronomicznych. Załóżmy, że mamy nadwyżkę pieniędzy, którą chcielibyśmy sensownie zainstalowa w mały biznes… Na początek można zacząć od sezonowo działającej przyczepy gastronomicznej, małej gastronomii, lodziarni czy kawiarni lub rozszerzenia dotychczasowej działalności o jakieś nowości.

rs-2013-03-42

Chcielibyśmy zaproponować państwu NIEZBĘDNIK dla startujących w branży gastronomicznej oraz tych, którzy chcą rozszerzyć swoją dotychczasową działalność. Zaczniemy od znalezienia odpowiedniego miejsca, poprzez przystosowanie lokalu do działalności po jego rejestrację i spełnienie wymogów pod kątem wymagań prawa żywnościowego.

 

Lokalizacja


Za atrakcyjną lokalizację wciąż uważa się miejsca usytuowane przy głównych ulicach miast i miasteczek będących atrakcją turystyczną oraz deptakach w przypadku wakacyjnych kurortów, miejscowości. Wyspa w głównych arteriach galerii handlowej może być równie atrakcyjnym miejscem.

 

Zakładamy firmę


Trzeba pamiętać, że nawet w przypadku sezonowo działającego punktu gastronomicznego niezbędne jest przejście całej procedury zakładania firmy. Jednak w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej...

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail