O dobre imię win owocowych
  
O dobre imię win owocowych

2013-05-22

Polacy są otwarci na nowości i chętnie poznają różne smaki. Świadczy o tym m.in. rosnący popyt na importowane wina gronowe z Nowego Świata. A co ze słowiańską tradycją i rodzimymi specjałami? Okazuje się, że niejednokrotnie jesteśmy ich istnienia zwyczajnie nieświadomi. O ile miody pitne są kategorią, która w temacie polskiego winiarstwa funkcjonuje, o tyle jakościowe wina owocowe są produktem niszowym, niemal zapomnianym i obciążonym negatywnymi stereotypami.

rs-2013-03-48

Aby przywrócić im należytą pozycję w świadomości konsumentów, Polska Rada Winiarstwa rozpoczęła intensywne działania. Wino owocowe nie jest wyrobem gorszym od wina gronowego, jest wyrobem innym. Przy odpowiedniej kulturze picia jest ono doskonałym, wartościowym napojem, który podobnie jak wino gronowe m. in. poprawia trawienie, rozpuszcza cholesterol, hamuje powstawanie wolnych rodników.

 

Z aronii, agrestu, bzu i pigwy

Winiarstwo owocowe to, obok miodów pitnych, od wieków nasza tradycyjna i narodowa specjalność. Z aronii można uzyskać...


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail