Jeszcze nowsze nowe technologie - Tablet w lokalu
 


Jeszcze nowsze nowe technologie - Tablet w lokalu

Zarządzanie restauracją to duże przedsięwzięcie logistyczne. Nowoczesne systemy komputerowe pomagają w realizacji zamówień, nie ograniczają się jednak wyłącznie do kiosków POS: pozwalają zarówno na kompleksową obsługę sali, przyspieszenie realizacji zamówień , jak i kontrolę stanu zapasów. Co jeszcze oferują managerom?

rs-2013-04-44

Systemy wsparcia realizacji zamówień i obsługi stolików stały się multimedialnym „centrum dowodzenia” lokalem. Wieloelementowe platformy oferują funkcje usprawniające pracę kuchni i kelnerów, a tym samym skrócenie czasu realizacji zamówienia dla klientów. Koszt uruchomienia systemu dość szybko się zwraca, zaś możliwość elastycznego konstruowania jego składników umożliwia dopasowanie funkcji do potrzeb konkretnej restauracji.

Zamówienia przyspieszają

Dla klienta najważniejszy jest czas oczekiwania na posiłek. Komputerowa obsługa sali już od kilku lat pomaga zarządzać stolikami, umożliwiając szybszą komunikację z kuchnią i realizację zamówień. Nie bez znaczenia pozostaje tu także wykorzystanie nowych zdobyczy technologii np. dostawca zintegrowanych systemów POS, Micros, we współpracy z Payleven, oferującym płatności na smartfonach i tabletach, stworzył platformę w pełni opartą o rozwiązania mobilne.
W systemie tablet można zamienić nie tylko w lekką i poręczną kasę fiskalną, lecz także w urządzenie do akceptacji kart płatniczych. Taki system został uruchomiony w Wielkiej Brytanii w maju, wkrótce ma się pojawić w innym krajach, w tym w Polsce. – Kelner przyjmuje zamówienie bezpośrednio na tablecie połączonym z systemem, który natychmiast przekazuje je do kuchni, wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Dodatkowym profitem, zwłaszcza w mniejszych lokalach, jest możliwość natychmiastowego uregulowania należności za usługę z dowolnego miejsca obiektu.Zwiększanie
lojalności Za pomocą niewielkiego terminala połączonego z tabletem przez Bluetooth płatność odbywa się niemal natychmiastowo – wyjaśnia Konstantin Wolff z Payleven. Optymalizacja procesu realizacji zamówień wpływa pozytywnie także na zarządzanie czasem pracy obsługi. Kierownicy na bieżąco mogą kontrolować stopień obłożenia stolików i łatwiej planować obsadę kelnerską w poszczególnych dniach, posiłkując się raportami i analizami dostarczanymi przez platformę POS.

Klient samoobsługowy


W lokalach bez obsługi kelnerskiej rozwiązaniem są samoobsługowe terminale do składania zamówień. Intuicyjna obsługa urządzenia i przejrzysty inferfejs przeprowadzają gościa przez cały proces zamawiania. Według danych firmy Micros klienci dokonujący zamówień w takich terminalach są skłonni wydać więcej – średnio o 5 procent – w stosunku do tradycyjnej metody.
– Obsługa gości za pomocą tabletu, inkasowanie płatności czytnikiem zintegrowanym ze smartfonem mogą się wydać jedynie pogonią za nowinkami technologicznymi. Z drugiej jednak strony mogą one zaoszczędzić czas pracowników i zminimalizować ryzyko powstawiania błędów. Dodatkowe moduły dla restauracji oferujących dowóz pomagają nawet zaplanować trasę dojazdu i zainkasować należność czytnikiem podłączonym do smartfona – mówi Konstatnin Wolff.

Zwiększanie lojalności

Budowanie pozytywnych relacji z klientami restauracji nie ogranicza się wyłącznie do sprawnej obsługi i wysokiej jakości posiłków. Każdy gość lubi poczuć się wyjątkowo jako stały bywalec danego miejsca. Elementem systemu POS może być narzędzie umożliwiające wdrożenie programów lojalnościowych oraz analizę preferencji klientów. Funkcje marketingowe zmierzają do większego związania gości z danym lokalem poprzez analizę ich zamówień i wymagań. Nawet najlepszy system nie zastąpi profesjonalnej obsługi i najlepszej kuchni. Jego zadaniem jest jedynie usprawnienie wszelkich możliwych procesów, skrócenie czasu ich wykonywania oraz podniesienie jakości obsługi. Satysfakcja gości zależy przede wszystkim od zespołu.

Prezentacje


rs-2013-04-45
FOODSOFT System FoodSoft ePOS jest oprogramowaniem przeznaczonym do obiektów gastronomicznych typu restauracje, puby, pizzerie i wiele innych. Dzięki swojej skalowalności pozwala łatwo sprostać wymaganiom pracy wielu stanowisk sprzedażowych jednocześnie dając stały dostęp do aktualnych danych obejmujących cały obiekt gastronomiczny. Zapewnia łatwą komunikację kelnerów z kuchnią skracając do minimum czas potrzebny na obsługę zamówienia.

Na całość systemu FoodSoft.POS składają się:
• FoodSoft.POS (sprzedaż – obsługa terminali POS)
• FoodSoft.BOSS (analizy, raporty, rozliczanie RCP i wiele innych funkcji nie zbędnych dla managera lokalu)
•e Pos.Online (system informacji o stanie lokalu – umożliwia bieżący podgląd stanu lokalu przez WWW)
• ePos.eMenu (prezentacja menu lokalu na WWW )
• ePOS.Centrala (centralne zarządzanie siecią – moduł w przygotowaniu)

FOODSOFT.POS
Główne cechy modułu
1. KOMFORT PRACY Przystosowany do obsługi ekranów dotykowych za pomocą dłoni. Intuicyjne menu, czytelny interfejs, interaktywny system pomocy, to tylko niektóre z cech wyróżniających nasze rozwiązanie
2. PEŁNA KONTROLA PRACOWNIKÓW Stały dostęp do informacji o stanie swojego lokalu. Moduł RCP pozwala na sprawdzenie obecności pracowników i rozliczenie ich czasu pracy.
3. SKALOWALOŚĆ, OBSŁUGA RÓŻNYCH MODELI SPRZEDAŻY Sprzedaż szybka, sprzedaż na grupę, zamówienia telefoniczne czy sprzedaż w lokalu – obsługa stanowisk sprzedaży w dowolny sposób – zależny tylko od wymagań.
4. FUNKCJONALNOŚĆ I ŁATWOŚĆ UŻYTKOWANIA Bogactwo opcji pozwala na dopasowanie programu do swoich...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail