Wino kojarzy się z kieliszkiem
 


 
Wino kojarzy się z kieliszkiem

2013-08-28

Wino nieodparcie kojarzy się z kieliszkiem. Pięknym w formie, doskonale przezroczystym, który z gracją prezentuje barwę i świetlistość trunku. Jednak zdarza się, że restauracje ograniczają się do sprzedaży win na butelki, dodając czasem tylko możliwość zakupu tzw. wina domowego na karafki, bo dłużej można je sprzedawać. Otwarta butelka traci świeżość po dwóch-trzech dniach.

rs-2013-04-51

Alkohole sprzedawane w karafkach to zazwyczaj domowe wina, które pochodzą z bag-in-boxów, czyli plastikowych toreb ukrytych w kartonikach. Najczęstszym argumentem za taką polityką jest obawa, że wino zacznie tracić swoje walory zanim sprzedamy butelkę do końca. Rzeczywiście, w porównaniu z winem w woreczku, które nie straci świeżości nawet przez trzy tygodnie, żywotność tego w szkle to okres bardzo krótki – dwa, trzy dni i to przy specjalnych staraniach. Jednak na bag-in-boxach nie zbudujemy ciekawej, zróżnicowanej oferty. Problemem jest to, że wina tak oferowane to z reguły proste trunki. W dodatku z powodu braku etykiety będą mało rozpoznawalne.

Wyższy etap sprzedaży wina

Większe i bardziej zniuansowane możliwości dają na wina butelkowane. W tym wypadku rozpoznawalności dopomoże widok etykiety i butelki. Niemniej oferowanie win z karty na kieliszki wymaga wejścia na nieco wyższy etap w sprzedaży wina. Zanim przejdziemy do opisu, jak go osiągnąć, ktoś może zadać pytanie: po co się „męczyć”. Otóż bardzo często pierwszy, dobrze dobrany kieliszek otwiera drogę do następnych. Obniżenie „progu wejścia” oraz naturalny wpływ wina na człowieka bardzo to ułatwiają. W efekcie zwiększają się przychody, a także zadowolenie konsumentów. Wprowadzenie takiej oferty musi być jednak poprzedzone świadomym wyborem wina jako ważnego elementu naszej oferty, uznania go za tę jej część, która nas wyróżnia spośród...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail