Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Podróż po kuchni peruwiańsko-boliwijskiej

2013-08-28

KORESPONDENCJA WŁASNA - Stefan Wroński nadaje z Boliwii

rs-2013-04-58

Surowa ryba posiekana w kostkę podana po minimum dniu marynowania w soku z miejscowej limonki i ostrej papryki rocoto nazywa sie ceviche. I nie ma lepszego dania peruwiańskiej kuchni.

rs-2013-04-59

Sami Peruwiańczycy na pierwszym miejscu wskażą jako najbardziej typowe właśnie ceviche (najlepsze w Limie, koszt pełnego dania to 30 soles, około 45 zł). Podane może być z tutejszą kukurydzą albo juką. Kuchnia peruwiańska w Ameryce Południowej uchodzi za jedną z najlepszych. W Wenezueli istnieje sieć niewielkich restauracji El Gringo, które specjalizują się w peruwiańskich potrawach, prowadzi je rodzina Oscara. – W takiej Boliwii w ogóle nie zastanawiają się nad tym, co wrzucają do garnka, byle się nażreć – twierdzi Oscar. – W Peru dbamy o smaki, łączymy je, stąd ta popularność...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail