Trundy klient w cateringu
 


Trundy klient w cateringu

Klient trudny, czyli zadający dużo pytań i nie akceptujący proponowanych przez nas rozwiązań. Czy jednak jest klientem, z którym nie mamy szans porozumienia? Czy może takim, z którym w procesie negocjacji możemy dojść do porozumienia, czyli realizacji usługi?

rs-2013-05-25

Pamiętajmy, że zadawanie przez klienta pytań ułatwia nam pracę. Nasza ostateczna oferta ma wówczas szansę być dokładnie dopasowana do jego potrzeb. Często na trudnym kliencie powinno nam najbardziej zależeć. Bo gdy się do nas przekona, możliwa jest długoterminowa współpraca. Jest wymagający i nie zawsze o współpracy z nim decydują personalne cechy charakteru, często sytuacja, w której się znalazł, determinuje przebieg naszego kontaktu.

Gdy szuka dziury w całym, może ukazać braki i niedociągnięcia nasze i firmy, w której pracujemy. Poniższe rady dotyczą kontaktu z klientem trudnym, definiowanym jako klient wymagający, szczegółowy i dociekliwy.

1.Wysłuchanie i zrozumienie


Pomijając źródło, z jakiego otrzymaliśmy zapytanie, przystąpienie do przygotowania oferty powinno zawsze być poprzedzone rozmową telefoniczną. Dzięki temu mamy szansę na poznanie zamawiającego i możliwość weryfikacji zapytania. Możemy wstępnie zdefiniować, z jakim klientem mamy do czynienia. W trakcie rozmowy musimy wczuć się w potrzeby naszego rozmówcy.

Pamiętajmy, że catering to najczęściej tylko jedna składowa projektu klienta, która na ogół nie jest najważniejsza. Dlatego starajmy się wsłuchać i zrozumieć, zadawajmy konkretne pytania, które pomogą nam wyobrazić sobie wizję klienta. Kiedy zapytanie jest już kompletne, mamy wszystkie dane dotyczące danego wydarzenia i rozpoznaliśmy typ klienta, przystępujemy do przygotowania oferty. Bardzo ważne jest, aby wszystkie ustalenia telefoniczne lub mailowe znalazły swoje odzwierciedlenie w naszej propozycji. W przeciwnym wypadku klient uzna, że jesteśmy niepoważni oraz że stracił swój...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail