Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Trundy klient w cateringu

2013-10-13

Klient trudny, czyli zadający dużo pytań i nie akceptujący proponowanych przez nas rozwiązań. Czy jednak jest klientem, z którym nie mamy szans porozumienia? Czy może takim, z którym w procesie negocjacji możemy dojść do porozumienia, czyli realizacji usługi?

rs-2013-05-25

Pamiętajmy, że zadawanie przez klienta pytań ułatwia nam pracę. Nasza ostateczna oferta ma wówczas szansę być dokładnie dopasowana do jego potrzeb. Często na trudnym kliencie powinno nam najbardziej zależeć. Bo gdy się do nas przekona, możliwa jest długoterminowa współpraca. Jest wymagający i nie zawsze o współpracy z nim decydują personalne cechy charakteru, często sytuacja, w której się znalazł, determinuje przebieg naszego kontaktu.

Gdy szuka dziury w całym, może ukazać braki i niedociągnięcia nasze i firmy, w której pracujemy. Poniższe rady dotyczą kontaktu z klientem trudnym, definiowanym jako klient wymagający, szczegółowy i dociekliwy.

1.Wysłuchanie i zrozumienie


Pomijając źródło, z jakiego otrzymaliśmy zapytanie, przystąpienie do przygotowania oferty powinno zawsze być poprzedzone rozmową telefoniczną. Dzięki temu mamy szansę na poznanie zamawiającego i możliwość weryfikacji zapytania. Możemy wstępnie zdefiniować, z jakim klientem mamy do czynienia. W trakcie rozmowy musimy wczuć się w potrzeby naszego rozmówcy.

Pamiętajmy, że catering to najczęściej tylko jedna składowa projektu klienta, która na ogół nie jest najważniejsza. Dlatego starajmy się wsłuchać i zrozumieć, zadawajmy konkretne pytania, które pomogą nam wyobrazić sobie wizję klienta. Kiedy zapytanie jest już kompletne, mamy wszystkie dane dotyczące danego wydarzenia i rozpoznaliśmy typ klienta, przystępujemy do przygotowania oferty. Bardzo ważne jest, aby wszystkie ustalenia telefoniczne lub mailowe znalazły swoje odzwierciedlenie w naszej propozycji. W przeciwnym wypadku klient uzna, że jesteśmy niepoważni oraz że stracił swój...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności