MLEKOVITA liderem konsolidacji mleczarstwa – kolejne zakłady w Grupie
 


MLEKOVITA liderem konsolidacji mleczarstwa – kolejne zakłady w Grupie

2023-09-01

Grupa Mlekovita, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej,  wciąż się rozwija, konsekwentnie budując swoją pozycję na świecie. Z dniem 1 września  br. do Grupy dołączyły kolejne  dwa podmioty: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie wraz z zakładem w  Chodzieży, rozszerzając liczbę zakładów produkcyjnych skupionych pod szyldem Mlekovity do 24.

Połączenie z Grupą Mlekovita pozwala na wzmocnienie potencjału rynkowego oraz przerobowego obu włączanych podmiotów. – Obecna trudna sytuacja na rynku mleczarskim oraz systematycznie dokonująca się koncentracja produkcji i przetwórstwa sprawiają, że sektor mleczarski potrzebuje transformacji bardziej niż kiedykolwiek. Jednym z niezbędnych w dzisiejszych czasach kroków jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja. Ta przeprowadzana właśnie w Wielkopolsce pozwala na dalsze niezakłócone funkcjonowanie zakładów w Czarnkowie i Chodzieży, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński. – Zgodnie z naszą realizowaną od wielu lat strategią dążymy do bycia firmą globalną. W związku z tym jesteśmy strategicznie otwarci na ekspansję poprzez rozwój w ramach zwiększania liczby spółdzielni w Grupie Mlekovita i niezmiennie zapraszamy do połączenia z nami dobre i rentowne spółdzielnie.

To połączenie stwarza również nowe możliwości dla dalszego rozwoju gdyż  planowane są inwestycje w rozbudowę i modernizację obu zakładów. Wpłynie to na stabilizację, wzrost produkcji i  zatrudnienia w regionie oraz zwiększenie zapotrzebowania surowców  od lokalnych dostawców. Stabilność i bezpieczeństwo, jakie daje nowoczesna, wciąż rozwijająca się ogólnopolska grupa mleczarska, do której dołączyły wielkopolskie zakłady, pozwolą planować rozwój produkcji i modernizację gospodarstw.
Mlekovita to obecnie firma o zasięgu globalnym – jej produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach. Ten polski koncern mleczarski tworzą obecnie własne komplementarne podmioty: 24 zakłady produkcyjne, 35 hurtownie, 147 sklepów firmowych Mlekovitka i sklep internetowy mlekovitka.pl. W 2022 roku, pomimo zawirowań rynkowych związanych z wybuchem wojny na Ukrainie, Grupa Mlekovita osiągnęła kolejny rekord przychodów, które wyniosły ok. 9,5 mld złotych. Na inwestycje wydano ok. 100 mln złotych.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail