Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Zarządzanie personelem - najważniejszy element sukcesu: część 2

2013-10-13

Liderzy (kierownicy, właściciele) nie mogą zamykać się w biurach i występować w roli rozjemcy tylko w sytuacja ekstremalnych. Muszą rozmawiać z pracownikami, interesować się ich sprawami, powinni wiedzieć, co trapi zespół, z czego pracownicy się cieszą, a co budzi ich obawy.

rs-2013-05-26

Konflikty powstające na gruncie personalnym czy też wynikające z niedoskonałości konstrukcyjnej lokalu rzutują na efekty wykonywanej pracy, postawę pracowników, ich mobilizację i efektywność. Konflikty same się nie rozwiążą ani nie znikną. Mogą chwilowo przygasać, mogą również przerodzić się w coś zdecydowanie groźniejszego. Sfrustrowany pracownik działa na szkodę wszystkich, demotywuje, zaraża postawą „na nie”. Czasem też potrafi narazić na szkody materialne swojego pracodawcę. Odreagowanie frustracji czy rekompensowanie sobie porażek poprzez kradzież, to zdarzenia ekstremalne, choć wcale nie odosobnione. Hierarchia rozwiązywania problemów idzie od dołu do góry, zatem zażegnywanie konfliktów na najniższym szczeblu organizacji to podstawa i najlepsze rozwiązanie.

Wspólna decyzja

Wspólnie podejmowane kluczowe decyzje spajają zespół i budują wspólną odpowiedzialność za sukcesy i porażki. Gdy konflikt eskaluje i sytuacja osiąga niebezpieczny poziom, czasem należy poświęcić jedno z ogniw łańcucha, by reszta mogła funkcjonować dalej bezpiecznie. Taka decyzja powinna być jednak bardzo mocno przemyślana, bo zawsze może pociągnąć za sobą lawinę solidarnych decyzji wielu innych członków zespołu, a w konsekwencji – spowodować rozsypanie się całej organizacji jak domku z kart. Dlatego stworzona od początku, przemyślana organizacja z dobrze dobranym zespołem, kierowanym przez lidera, skupiająca się na wspólnym celu, dobrze zmotywowana tak materialnie, jak i ideowo, może podołać coraz większym wymaganiom rynku i klientów lokalu. To prawie ideał, ale gwarantuje sukces. Konflikty tak czy inaczej są nieuniknione. Rodzący się konflikt powinien zostać jak najszybciej rozpoznany. Nie nastąpi to, jeśli osoby decyzyjne, menadżerowie będą izolować się od reszty zespołu. Zażegnywanie konfliktów, unikanie sytuacji, które mogą do nich doprowadzić, to niezwykle ważne zadanie, obowiązek i kluczowy obszar odpowiedzialności osób zarządzających. Ktoś może być świetnym operatorem, inny może bardzo dobrze komunikować się z gośćmi, a jeszcze inny będzie świetnie komunikował się z zespołem. Jednak podejmując się roli kierowniczej każdy lider musi mieć pełną świadomość, że wcześniej, czy później nie ominie go konieczność konfrontacji z sytuacją konfliktową. Trzeba być na to gotowym, nie ma sensu być pseudomenedżerem, gwiazdą błyszczącą jedynie...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności