Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaMała kuchnia, duży problem?

2013-10-13

Magazyn alkoholi, osobna komora chłodnicza win, obok napojów gazowanych. Komory chłodniczych wyrobów gotowych i zmywarka drink-baru, osobno zmywarki naczyń stołowych i garów. Pomieszczenie tylko dla szefa kuchni i obszerna szatnia pracownicza, zaplecze sanitarne, słowem – kuchnia idealna… coś takiego istnieje, ale tylko na projektach.

rs-2013-05-30

Jak zaprojektować współczesną kuchnię? W okresie kilku ostatnich lat projektowanie bardzo się zmieniło. Podstawowym problemem, z którym mierzą się inwestorzy, jest bardzo niewielka powierzchnia potencjalnego zaplecza. Duża część klientów chciałaby na bardzo małej powierzchni mieć możliwość przygotowania jak największej ilości potraw. Kuchnia ma być mała, a sala konsumencka, w której odbywa się sprzedaż, jak największa.

Pomocne półprodukty

Problem z małą kuchnią najlepiej rozwiązać opierając ofertę gastronomiczną na półproduktach. Jeszcze nie tak dawno każde zaplecze musiało mieć pomieszczenie przechowywania i dezynfekcji jaj. Dzisiaj wystarczy podpisać umowę z dostawcą, który przywozi nam ten produkt po przeprowadzonej dezynfekcji z odpowiednim certyfikatem. Dzięki temu zaoszczędzamy na sprzęcie i, co również ważne, zyskamy cenną powierzchnię. Kolejnym przykładem ograniczenia powierzchni w układzie funkcjonalnym pomieszczeń jest brak przygotowalni wstępnej warzyw i owoców. Mając restaurację w centrum dużego miasta, spokojnie możemy dostarczać warzywa po przeprowadzonej obróbce wstępnej.

Potrzebne będzie jedynie stanowisko mycia nowalijek, które przydaje się, aby móc przemyć świeże warzywa. Z tym też jednak można sobie poradzić. Istnieją firmy, które dostarczają umyte np. truskawki z napisem: „umyte dania”, więc w przypadku niewielkich kawiarni czy lodziarni zlokalizowanych w centrach handlowych, wystarczy podpisać umowę z takim dostawcą i już nie musimy projektować tego typu stanowiska.

Nowoczesne urządzenia

Przyzwyczailiśmy się do słowa catering. Dzięki temu pojęciu można otworzyć restaurację samoobsługową bazując na cateringu - dostawach gotowych...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności