Hedonizm kulinarny, czyli rozkosz na pierwszym miejscu
 

 
Hedonizm kulinarny, czyli rozkosz na pierwszym miejscu

Jedzenie zapewnia nie tylko energię dla naszego organizmu, ale także przyjemność. Dzięki niemu można poznawać nowe kultury czy budować relacje międzyludzkie. Dlaczego hedonizm kulinarny jest tak ważny w obecnych czasach? I z jakiego powodu warto zgłębić ten temat przy budowaniu kluczowych elementów – jak menu – do swojego lokalu?

wysmienicie wysmienity posilku zakonczenie up

fot. Freepik

Większość z nas spotkała się co najmniej raz z pytaniem: „Jakie jest twoje ulubione danie?” lub „Co lubisz jeść najbardziej?”. Łatwo zrozumieć dlaczego: ludzie są zaprogramowani, aby czerpać przyjemność z jedzenia – pośrednio lub bezpośrednio. Niektórzy po prostu nie zdają sobie z tego sprawy. Tak naprawdę dla wielu jedzenie należy do największych przyjemności w życiu! Czerpanie przyjemności z jedzenia nie tylko sprawia, że posiłki stają się przyjemnym doświadczeniem, ale także przynosi znaczne korzyści dla zdrowia czy pomaga budować więzi międzyludzkie. 

rs 2023 06 774810 708905

Czym jest hedonizm

Według słownika języka polskiego hedonizm to postawa życiowa oparta na dążeniu do przyjemności i unikaniu przykrych rzeczy, a także kierunek filozoficzny, według którego przyjemność i unikanie cierpienia jest najwyższym dobrem, celem oraz głównym motywem ludzkiego postępowania. W czasach przepychu, przebodźcowania informacjami, chorób cywilizacyjnych i masy innych rzeczy, którymi zamartwiamy się na co dzień,...Magdalena Malutko CEO Agencji Kreatywnej Od Kuchni


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail