Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Catering. Dodatkowy biznes czy podstawowa działalność firmy?

2014-02-18

Otworzyłeś lub planujesz otworzyć restaurację, stołówkę lub inny punkt gastronomiczny? Jeżeli nie od razu, to z pewnością po jakimś czasie przyjdzie ci do głowy, żeby jako dodatkową usługę promować catering. Musisz jednak być uważny i dobrze przemyśleć możliwości, jakie daje twój lokal, a dokładniej kuchnia, personel i zaplecze sprzętowe.

rs-2014-01-45

Chodzi tutaj nie tylko o wielkość kuchni, możliwość przechowywania produktów gotowych oraz zespół ludzi, który potrafi przygotować potrawy na potrzeby cateringu. Chodzi także o umiejętność planowania, wyobraźnię, proponowanie rozwiązań i dbałość o najmniejsze szczegóły.

Nie pozostawiaj nic przypadkowi

Teoretycznie wszystko wydaje się proste. Posiadasz kuchnię i zespół kucharzy, niektórzy z nich na pewno mieli możliwość pracować przy przygotowaniu menu na catering. Dodatkowo ty lub twój manager jesteście w stanie koordynować przygotowanie imprezy. Czy jednak jesteś w stanie zrobić to na poziomie, którego sam byś oczekiwał i powtarzać wielokrotnie, zawsze przy zachowaniu wymaganej przez klienta jakości? Catering to skomplikowana usługa. Mam na myśli duże wydarzenie na kilkaset osób, na które często porywają się małe, nieznane firmy z niewystarczającym zapleczem, wiedzą, sprzętem i niewykwalifikowanym personelem.

Zacznijmy od początku. Jeżeli masz restaurację i chcesz zbudować silną markę cateringową, musisz najpierw przemyśleć, jaki rodzaj cateringu chciałbyś świadczyć, następnie przeanalizować, jakie masz ku temu możliwości oraz czy jesteś w stanie zainwestować. Czy kuchnia jest wystarczająco dobrze wyposażona, czy w codziennej pracy restauracji jest miejsce na przygotowanie dodatkowych zleceń, czy jesteś w stanie zainwestować w sprzęt cateringowy, czy możesz pozwolić sobie na zatrudnienie dodatkowych osób do sprzedaży i realizacji...


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności