Catering. Dodatkowy biznes czy podstawowa działalność firmy?
  
Catering. Dodatkowy biznes czy podstawowa działalność firmy?

2014-02-18

Otworzyłeś lub planujesz otworzyć restaurację, stołówkę lub inny punkt gastronomiczny? Jeżeli nie od razu, to z pewnością po jakimś czasie przyjdzie ci do głowy, żeby jako dodatkową usługę promować catering. Musisz jednak być uważny i dobrze przemyśleć możliwości, jakie daje twój lokal, a dokładniej kuchnia, personel i zaplecze sprzętowe.

rs-2014-01-45

Chodzi tutaj nie tylko o wielkość kuchni, możliwość przechowywania produktów gotowych oraz zespół ludzi, który potrafi przygotować potrawy na potrzeby cateringu. Chodzi także o umiejętność planowania, wyobraźnię, proponowanie rozwiązań i dbałość o najmniejsze szczegóły.

Nie pozostawiaj nic przypadkowi

Teoretycznie wszystko wydaje się proste. Posiadasz kuchnię i zespół kucharzy, niektórzy z nich na pewno mieli możliwość pracować przy przygotowaniu menu na catering. Dodatkowo ty lub twój manager jesteście w stanie koordynować przygotowanie imprezy. Czy jednak jesteś w stanie zrobić to na poziomie, którego sam byś oczekiwał i powtarzać wielokrotnie, zawsze przy zachowaniu wymaganej przez klienta jakości? Catering to skomplikowana usługa. Mam na myśli duże wydarzenie na kilkaset osób, na które często porywają się małe, nieznane firmy z niewystarczającym zapleczem, wiedzą, sprzętem i niewykwalifikowanym personelem.

Zacznijmy od początku. Jeżeli masz restaurację i chcesz zbudować silną markę cateringową, musisz najpierw przemyśleć, jaki rodzaj cateringu chciałbyś świadczyć, następnie przeanalizować, jakie masz ku temu możliwości oraz czy jesteś w stanie zainwestować. Czy kuchnia jest wystarczająco dobrze wyposażona, czy w codziennej pracy restauracji jest miejsce na przygotowanie dodatkowych zleceń, czy jesteś w stanie zainwestować w sprzęt cateringowy, czy możesz pozwolić sobie na zatrudnienie dodatkowych osób do sprzedaży i realizacji...


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail