Audyt jako narzędzie weryfikacji HACCP
  
Audyt jako narzędzie weryfikacji HACCP

2014-02-18

Należy pamiętać, że wdrożony system HACCP/GHP/GMP nie może być traktowany jako stała, raz opracowana dla danej restauracji dokumentacja, która stoi na półce i tuż po wyjściu Sanepidu czeka w zapomnieniu do następnej wizyty.

rs-2014-01-49

Właściciele restauracji często wpisują w karty fikcyjne zapisy. Są to bezsensowne praktyki, bo system ma zabezpieczać przed ewentualnymi problemami z bezpieczeństwem oferowanych potraw. Na podstawie analizy zapisów powinno się wyciągać wnioski, dzięki którym można odpowiednio wprowadzać działania korygujące. Cykliczna weryfikacja (inaczej sprawdzanie np. przez audyty) systemu HACCP jest niezbędne dla prawidłowości jego funkcjonowania. Jedna z zasad systemu ma na celu sprawdzanie czy system po wdrożeniu funkcjonuje prawidłowo tzn. czy zapewnia odpowiednią jakość zdrowotną żywności. Weryfikacja musi być przeprowadzana regularnie a zwłaszcza jeśli dokonuje...


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail