Nadchodzi wiosna, czas odświeżyć komunikację twojej restauracji!
 


Nadchodzi wiosna, czas odświeżyć komunikację twojej restauracji!

Wiosna to magiczna pora roku. Przynosi ze sobą nie tylko odrodzenie natury, ale także zmianę w preferencjach kulinarnych. Dla restauracji jest to doskonała okazja do wykorzystania sezonowych smaków i atrakcyjnej prezentacji dań, m.in w mediach społecznościowych. W tym okresie szczególnie ważna jest lekkość i świeżość – nie tylko na talerzu, ale i w sieci.

rs 2024 02 240970 182907

Ludzie jedzą oczami. W dobie mediów społecznościowych to wzrok odgrywa kluczową rolę w podejmowaniu decyzji zakupowych. Jakość i estetyka zdjęć czy filmów publikowanych w internecie mają ogromne znaczenie. Wiosną, kiedy nowalijki królują na naszych talerzach, restauracje powinny skoncentrować się na prezentowaniu świeżości i kolorów na zdjęciach czy filmach w social mediach. Jasne tła i naturalne światło potrafią podkreślić świeżość składników i estetykę dań, przyciągając uwagę potencjalnych gości przeglądających kanały społecznościowe lokalu. Dodatkowo warto eksperymentować z różnymi formatami kreacji. Jeśli w swojej restauracji bazujesz wyłącznie na zdjęciach – czas to zmienić. Dywersyfikuj zawartość, publikuj zarówno zdjęcia, jak i reelsy (krótkie filmy w pionowym formacie), staraj się być na bieżąco z trendami na Instagramie. Bez tego w dzisiejszych czasach niestety ani rusz. Pamiętaj także o regularnym publikowaniu postów. Dzięki temu twoi goście będą czuli, że restauracja tętni życiem, i chętniej będą cię odwiedzać. 

Sezonowość nie tylko na talerzu

Wraz z nadejściem wiosny zmienia się nie tylko temperatura za oknem, lecz także preferencje smakowe gości, którzy coraz chętniej sięgają po lekkie,...Magda Malutko

Restauracja 2/2024,
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail