Zbliża się warszawskie święto włoskiego wina - 10 edycja Borsa Vini Italiani!
  wino

Zbliża się warszawskie święto włoskiego wina - 10 edycja Borsa Vini Italiani!

2024-06-01

Święto włoskiego wina już 5 czerwca (środa) zawita do hotelu Marriott w Warszawie. Wielbiciele wina po raz dziesiąty spotkają się podczas Borsa Vini Italiani by celebrować i odkrywać nowe smaki oraz aromaty ukryte w butelkach skarbów włoskich winnic. W tym roku zaprezentowanych zostanie ponad 120 win z różnych regionów Włoch.

Foto1 BV 2023 

fot. materiał prasowy

Borsa Vini Italiani 2024 to ekskluzywne wydarzenie dla branży wina, organizowane przez warszawskie biuro Italian Trade Agency (ITA). Podczas tegorocznej edycji swoje najlepsze etykiety zaprezentuje 26 włoskich producentów, którzy sprawdzają możliwości dystrybucji swoich flagowych produktów na polskim rynku.

 

Wydarzenie zainauguruje masterclass i komentowana degustacja „An Italian journey through the vines and wines” o godz. 12.00, który wspólnie poprowadzą Eros Teboni - WSE Best Sommelier of the World 2018 oraz Wojciech Bońkowski - polski ekspert winiarski, pierwszy w Polsce Master of Wine, pisarz, założyciel portalu winiarskiego Winicjatywa oraz magazynu winiarskiego Ferment.

 

Następnie, od 13.00 do 18.30, odbędzie się degustacja walk around i spotkania B2B z przedstawicielami włoskich winnic i producentów alkoholi.

 

 

 

Włochy od wielu lat są głównym dostawcą win do Polski. W 2023 roku wartość polskiego importu win z Włoch wyniosła 114,3 miliony euro, co oznacza wzrost o 10,7% w porównaniu do 2022 roku. Globalnie wartość polskiego importu win wyniosła 393,4 milionów euro, notując wzrost o 2,7% w porównaniu do 2022.

 

- Borsa Vini po raz dziesiąty gości w Polsce i jest to kolejny event, podczas którego prezentujemy i promujemy markę „Made in Italy” tym razem poprzez produkty winiarskie, znane i doceniane przez koneserów na całym świecie - mówi Paolo Lemma, Dyrektor biura Italian Trade Agency (ITA) w Warszawie.

 

Borsa Vini Italiani 2024 to przede wszystkim ekskluzywna wizytówka włoskich winnic pragnących rozszerzyć swoją obecność za granicą i okazja dla lokalnych dystrybutorów do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i spróbowania różnorodnych win.  

 

Włoscy producenci, którzy wezmą udział w Borsa Vini 2024 to: AL.SI., Angoris, Bianchin, Cantina Miglianico, Cantine Bosco, Cipriani Drinks, Collemattoni, Colombo Antonio e Figli, Drius, Erminio Campa – Viticoltore, Export Union Italia, Firriato, Furlan, Gleni Wines, Iagain, Il Borro Toscana, Inserrata Organic Farm, Malenchini, Midnight Lab Spirits & Co., Ottoventi, San Valentino Azienda Agricola Bio, Tenuta Secolo IX, Tenute d'Italia, Viano Michele, Vigna Rampante, Zeni 1870.

 

Rejestracji na Borsa Vini Italiani można dokonać poprzez formularz lub kontaktując się z varsavia@ice.it, tel. 22 6280243.  Impreza wyłącznie dla osób z branży i mediów.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail