Przed nami 2. edycja konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - Instytut Kulinarny Transgourmet”! Ruszają eliminacje
  konkursy

Przed nami 2. edycja konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - Instytut Kulinarny Transgourmet”! Ruszają eliminacje

2024-06-06

Do końca czerwca Szefowie Kuchni mogą zgłosić swoją kandydaturę do pierwszego etapu 2. edycji konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - Instytut Kulinarny Transgourmet”. Spośród nadesłanych zgłoszeń jurorzy wybiorą 6 najlepszych dwuosobowych zespołów, które 12 lipca zmierzą się w finale. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę pieniężną oraz nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2024. Wydarzenie jest organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Transgourmet Foodservice i Selgros HoReCa.

IK 14072023 MALE 61

fot. materiał prasowy

- Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznego konkursu, decyzja o organizacji 2. edycji „Mięsnych Specjałów Polskiej Kuchni” nie mogła być inna!  Bardzo cieszymy się, że laureaci organizowanych przez nas zmagań zdobyli Kulinarny Puchar Polski 2023. To pokazuje, że Instytut Kulinarny Transgourmet to nie tylko prawdziwa kuźnia kulinarnych talentów, ale też miejsce które przynosi Szefom Kuchni... szczęście! Zależy nam na rozwoju branży gastronomicznej, podnoszeniu jej standardów oraz rozwijaniu umiejętności osób, które ją tworzą. Wierzymy, że udział w konkursie będzie dla profesjonalnych kucharzy ciekawym doświadczeniem i szansą na rozwój ich kariery - mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Transgourmet i Selgros.

Udziec cielęcy i krewetka na celowniku!

Pierwszy etap konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - Instytut Kulinarny Transgourmet” polega na opracowaniu autorskich receptur na danie główne oraz amuse bouche i przesłaniu ich organizatorowi wraz z wypełnionym drukiem zgłoszeniowym. Obowiązkowym składnikiem dania głównego jest udziec cielęcy oraz krewetka surowa. Amuse bouche musi być z kolei przygotowane zgodnie z filozofią zero waste, a więc z resztek pozostałych po przygotowaniu dania głównego.

Swoją kandydaturę mogą zgłosić dwuosobowe drużyny składające się z Szefa Kuchni i Kucharza pomocniczego. Każdy uczestnik musi być profesjonalistą – do udziału w kwalifikacjach zostaną dopuszczone osoby pracujące zawodowo lub posiadające maksymalnie roczną przerwę w dniu przystąpienia do Kulinarnego Pucharu Polski 2024. Spośród wszystkich zgłoszeń Kapituła Konkursu wybierze 6 najlepszych zespołów.

Finał w drodze na szczyt

Zakwalifikowani uczestnicy zmierzą się w finale konkursu, który odbędzie się 12 lipca 2024 roku w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. Każda drużyna będzie musiała w ciągu 90 minut przygotować 6 porcji dania głównego oraz amuse bouche, wykorzystując podstawowe składniki oraz dowolne dodatkowe.

Tematem przewodnim finału konkursu są Mięsne Specjały, będące wyróżniającym się asortymentem w ofercie Transgourmet i Selgros. To pełna gama 250 produktów, w skład której wchodzą wszystkie gatunki mięsa: wieprzowina, wołowina, cielęcina i drób. Towar pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców, a cały proces dostawy jest monitorowany na każdym etapie. Mięsne Specjały w Transgourmet i na półkach Selgros są dostępne w dużych opakowaniach gastronomicznych.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę pieniężną oraz nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 2024. Kulinarny Puchar Polski to najbardziej prestiżowy konkurs w branży gastronomicznej w Polsce. Jego celem jest wyłonienie mistrzów smaku, wsparcie ich w dalszym rozwoju zawodowym i stworzenie kulinarnego szlaku wiodącego przez kuchnię najlepszych kucharzy młodego pokolenia w Polsce. Konkurs wspierają wiodące stowarzyszenia branżowe oraz znakomici szefowie kuchni i autorytety świata gastronomii. Warto dodać, że 2-krotnym zwycięzcą KPP jest Bartosz Peter, Ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet, który będzie pełnił rolę prowadzącego konkurs „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni”.

 

Wszystkie zgłoszenia konkursowe zawierające zdjęcia dań i recepturę wraz z danymi osób wchodzących w skład zespołu kucharskiego należy przesłać drogą elektroniczną do dnia 30 czerwca 2024 roku na adres e-mail: bartosz.peter@gmail.com. Potrzebne dokumenty znajdują się na stronie: media.transgourmet-polska.pl

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail