Catering w plenerze
  
Catering w plenerze

2014-04-07

Catering na przyjęcie weselne pod namiotem, piknik komunijny, a nawet grill dla mieszkańców luksusowych osiedli w dużych miastach. Z takimi prośbami spotykają się firmy cateringowe na przełomie marca i kwietnia.

rs-2014-02-44

Dla osób przygotowujących oferty nie lada wyzwaniem są przyjęcia plenerowe. W takich przypadkach zająć się należy doborem menu do charakteru imprezy, przygotowaniem harmonogramu prac i kalkulacją kosztów. Dochodzi jednak także rzecz bardziej skomplikowana: logistyka, potrzeba większej ilości profesjonalnego sprzętu cateringowego przeznaczonego do przyjęć plenerowych oraz cała masa zagadnień związanych z kompleksowym przygotowaniem usługi cateringowej. Wybrane miejsce usługi często nie ma żadnego zaplecza, brak jest bieżącej wody, prądu, oświetlenia, ścian, podłogi, dywanów, dekoracji, odpowiedniej temperatury... wymieniać można w nieskończoność.

Wyróżniajmy naszą ofertę od konkurencji

Sprzedażą imprez plenerowych powinny zajmować się osoby z dużym doświadczeniem i wyobraźnią. Szczególnie imprezy masowe na tysiąc i więcej osób wymagają dokładnego przemyślenia i przygotowania. Teoretycznie, wszystko wydaje się proste, hala namiotowa, ławy piknikowe, namioty na stanowiska grillowe i bufety. Należy znać charakter spotkania, jego cel, wiedzieć kim będą uczestnicy, czy odbywa się w ciągu dnia czy wieczorem. Gdy organizujemy imprezę masową na kilkaset lub kilka tysięcy osób, wymagania zleceniodawcy są powtarzalne: „ma być mięso z grilla i piwo”. Sprzedający powinien zaproponować coś więcej, coś co wyróżni ofertę spośród kilku innych.

Dlatego warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach kulinarnych, kąciku dla dzieci, stacji ze specjalnymi daniami lub możliwością przygotowania potraw przez...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail