Steki z kangura
  
Steki z kangura

2014-04-07

Dziewięć tysięcy kilometrów po to by spróbować steku z krokodyla, emu albo kangura, czyli pomysł na gastronomiczny biznes w środku czerwonej pustyni.

rs-2014-02-51

Trasę po Australii zaplanowałam tak, aby dotrzeć w najbardziej niedostępne rejony czerwonego lądu. A tam spróbować przysmakiów z których czerpię atmosferę tych miejsc. Australia zaskakuje pod tym względem na każdym kilometrze.

Australijczycy lubią swoją kuchnię

W dużych aglomeracjach, takich jak Adelajda, Melbourne czy Sydney, znajdziemy wszystkie kuchnie świata. Ludzie mają tu świadomość tego co jedzą i dużą uwagę przywiązują do produktów pochodzących w stu procentach z Australii. W marketach znajdziemy na półkach specjalnie oznaczone warzywa, owoce i mięso z upraw ekologicznych. Australijczycy mają duże uprawy bananów, ananasów i mango, szczególnie w okolicach Queensland. Docenia się także mięso emu i australijskich krów.

Pod tym względem prym wiedzie Rockhampton, zwane stolicą australijskich steków. W ostatnich latach Australijczycy coraz bardziej rozsmakowują się w kangurzym mięsie, ponieważ ma bardzo niską zawartość tłuszczu i jest naprawdę smaczne. Australijczycy uwielbiają grillować. Duże soczyste steki wpisały się na stałe w kulinarną tradycję kontynentu. Bardzo popularne są publiczne grille,...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail