Walka o rynek zamówień
 


 

Walka o rynek zamówień

2014-06-10

Trzy niemieckie firmy walczą o pozycję lidera w wyścigu obsługi rynku zamówień przez internet. To bardzo lukratywny i przyszłościowy biznes, który według najbardziej optymistycznych prognoz w ciągu najbliższych pięciu lat osiągnie od 200 do 250 milionów złotych.

rs-2014-03-15

Pizza Portal (Delivery Hero), Foodpanda (Rocket Internet) i Pyszne.pl (yd.yourdelivery) to trzy portale, które walczą o bycie liderem na rynku. Gdy pyszne. pl szacuje tegoroczny rynek na 75 milionów złotych, to PizzaPortal. pl mówi już o 150 milionów złotych. Wszystkich jednak godzi Foodpanda. – Już dwie trzecie Polaków zamawia jedzenie z dostawą do domu – mówi dyrektor generalny Foodpandy na rynki Europy Środkowej i Wschodniej Piotr Łagowski. – Blisko czterdzieści procent z tej grupy wykorzystuje do tego celu portale i aplikacje. Prognozy dla rynku są bardzo dobre. W ciągu najbliższych pięciu lat osiągnie on wielkość 200- 250 milionów złotych. A zatem jest o co walczyć. Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal. pl jest trochę ostrożniejszy, ale i on widzi potencjał. „W Polsce zamówienia przez aplikacje sięgają zaledwie dziesięciu procent wszystkich zamówień. W Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Finlandii sięgamy już 50 procent. W Korei Południowej przekroczyliśmy 90 procent zamówień przez aplikacje mobilne”. Wartość tego segmentu rynku gastronomicznego na całym świecie szacowana jest na około pół biliona dolarów. Na...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail