Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Ucz się na błędach innych

2014-06-11

W lotnictwie jedną z ważniejszych rad dawanych szczególnie młodym pilotom są słowa żony Franklina Delano Roosevelta – Eleanor „Ucz się na błędach innych. Nie możesz żyć wystarczająco długo, by popełnić je wszystkie samodzielnie”. I choć wydawałoby się, że lotnictwo ma się nijak do prowadzenia restauracji, rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego. Słowa pani Roosevelt można równie dobrze zamienić na rzeczywistość każdego biznesu - „Ucz się na błędach innych. Twoja restauracja nie będzie funkcjonować wystarczająco długo, byś miał pieniądze na popełnienie ich samodzielnie”.

rs-2014-03-31

O kazuje się jednak, że brak doświadczenia, zaniechanie rozwoju, brak ciekawości do świata, ale też zarozumialstwo, upór, niechęć do zdobywania wiedzy i zwykła głupota coraz częściej doprowadzają do tego, że polskie statystyki w gastronomi są przerażające. W ciągu roku jeden na pięć lokali zostaje zamknięty lub sprzedany innej firmie. Coraz częściej przestajemy poznawać mijane lokale, bo ich rotacja jest tak duża, że kilka spacerów w ciągu roku przypomina podróż po nowych zakątkach tej samej dzielnicy. A przecież od tylu lat mamy szansę korzystać z porad specjalistów w zakresie poprawnej polityki restauracyjnej – na branżowych targach, gdzie organizowane są szkolenia, na specjalistycznych stronach www dla restauratorów i dla grupy HoReCa, na kursach organizowanych przez specjalistów, w mediach, takich jak audycje radiowe, programy telewizyjne. Jeżeli nie macie czasu się uczyć choćby z programów telewizyjnych, to od razu zamknijcie swoją restaurację. Bo właściciel, który tylko w niej czasem bywa, ale wcale nią nie żyje, to nie restaurator pełnym sercem, ale biznesmen. I tu pojawi się zdziwienie, gdy goście to wyczują. Brak...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności