Ucz się na błędach innych
 


 


Ucz się na błędach innych

2014-06-11

W lotnictwie jedną z ważniejszych rad dawanych szczególnie młodym pilotom są słowa żony Franklina Delano Roosevelta – Eleanor „Ucz się na błędach innych. Nie możesz żyć wystarczająco długo, by popełnić je wszystkie samodzielnie”. I choć wydawałoby się, że lotnictwo ma się nijak do prowadzenia restauracji, rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego. Słowa pani Roosevelt można równie dobrze zamienić na rzeczywistość każdego biznesu - „Ucz się na błędach innych. Twoja restauracja nie będzie funkcjonować wystarczająco długo, byś miał pieniądze na popełnienie ich samodzielnie”.

rs-2014-03-31

O kazuje się jednak, że brak doświadczenia, zaniechanie rozwoju, brak ciekawości do świata, ale też zarozumialstwo, upór, niechęć do zdobywania wiedzy i zwykła głupota coraz częściej doprowadzają do tego, że polskie statystyki w gastronomi są przerażające. W ciągu roku jeden na pięć lokali zostaje zamknięty lub sprzedany innej firmie. Coraz częściej przestajemy poznawać mijane lokale, bo ich rotacja jest tak duża, że kilka spacerów w ciągu roku przypomina podróż po nowych zakątkach tej samej dzielnicy. A przecież od tylu lat mamy szansę korzystać z porad specjalistów w zakresie poprawnej polityki restauracyjnej – na branżowych targach, gdzie organizowane są szkolenia, na specjalistycznych stronach www dla restauratorów i dla grupy HoReCa, na kursach organizowanych przez specjalistów, w mediach, takich jak audycje radiowe, programy telewizyjne. Jeżeli nie macie czasu się uczyć choćby z programów telewizyjnych, to od razu zamknijcie swoją restaurację. Bo właściciel, który tylko w niej czasem bywa, ale wcale nią nie żyje, to nie restaurator pełnym sercem, ale biznesmen. I tu pojawi się zdziwienie, gdy goście to wyczują. Brak...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail